En İyi Bilim Uygulamaları – 2021 Ücretsiz

Bilim her yerdedir ve her şeyin bir parçasıdır. Ancak, çoğu insan bilim hakkında çok fazla şey bilmiyor. Isıtıldığında suyun nasıl buharlaştığı veya (genel olarak) güneşin nasıl çalıştığı gibi temellere sahibiz. Yine de bundan çok daha fazlası var. Çevremizdeki dünya, hatta göremediğimiz şeyler hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı her zaman vardır. Bu uygulamalar bu konuda yardımcı oluyor. İşte Android için en iyi bilim uygulamaları!


Android İçin En İyi Bilim Uygulamaları:

Google Play Kitaplar

Google Play Kitaplar, tonlarca bilimsel materyale sahip bir e-kitap platformudur. Buna normal e-kitaplar, sesli kitaplar ve daha fazlası dahildir. Başlıklar fiyata göre değişir. Bununla birlikte, Google Play Kitaplar, çevrimdışı okuma için bunları indirmenize izin verir ve bir dizi başka özellik vardır. Adil olmak gerekirse, çoğu e-kitap çevrimdışı indirme gibi şeylere sahiptir. Google Play Kitaplar mükemmel bilim öğrenme ve bilim haberleri kaynaklarıdır.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi bilim uygulamaları Google Play Kitaplar
Google Play Kitaplar

HiPER Scientific Calculator

HiPER mükemmel bir bilimsel hesap makinesidir. Bazı daha karmaşık şeylerle birlikte tüm hesap makinesi temellerine sahiptir. Örneğin, 3B grafikler oluşturabilir, çeşitli ölçü birimlerini diğer ölçü birimlerine dönüştürebilir ve bir sonuç geçmişini saklar, böylece aynı hesaplamaları tekrar tekrar yapmak zorunda kalmazsınız. Ücretsiz sürüm reklam içerir ve premium sürüm içermez. İkisi arasındaki tek fark bu.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi hesap makinesi uygulaması Hiper 2020
HİPER

Khan Academy

Birçok bilim uygulaması belirli konulara odaklanır. Khan Academy sadece temel bilgiler için harikadır. Konuları bol olan bir çevrimiçi öğrenme uygulaması. Bunlar matematik, bilim, ekonomi ve diğerlerini içerir. Toplam 10.000’den fazla video koleksiyonuna sahipler. Bunda bir ton bilim bilgisi var. Khan Academy, Ağustos 2018’de başlatılan uygulamalarının bir çocuk versiyonuna da sahip. Orada bir ton bilim yok, ancak sahip olduğu şeyler küçük çocuklar için harika. Khan Academy’nin hem yetişkin hem de çocuk versiyonları %100 ücretsizdir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi bilim uygulaması Khan Academy
Khan Academy

NASA

Tabii ki NASA, Android için en iyi bilim uygulamalarından biridir. Bu, NASA ve yaptığı birçok şeyle bağlantı kurmanızı sağlar. Buna 14.000 NASA videosuna erişim, görev bilgileri, NASA TV erişimi ve güneş sistemimizdeki çeşitli gezegen gövdelerinin bazı 2D haritaları ve 3D modelleri dahildir. Ayrıca, büyük duvar kağıtları için yapılmış 16.000 görüntüden oluşan geniş bir kütüphaneye sahiptir. Bu kadar astronomi ve uzay malzemesi olan çok fazla uygulama yok. Artı, söyleyebildiğimiz kadarıyla tamamen ücretsiz.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi uzay uygulaması NASA
NASA

Podcast Addict

Podcast Addict, mobil podcast uygulamalarından biridir. Bunu, alandaki insanların günlük bulguları, eğlenceli eski hikayeleri ve diğer her türlü bilimsel şeyi tartıştığı bir dizi bilim odaklı podcast aramak ve dinlemek için kullanabilirsiniz. İçeriğinizi ne kadar hafif veya ağır istediğinize bağlı olarak İnternet’te denemek için iyi olanların listesini bulabilirsiniz. Podcast Addict basit ama süper işlevsel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Bölümleri indirebilir, çalma listelerine koyabilir ve podcast aboneliklerinizi yönetebilirsiniz. RSS yayınları, YouTube kanalları ve diğer içeriklerle de çalışır. Ücretsiz sürümünde reklamlar vardır.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi podcast ve bilim uygulaması Podcast Addict
Podcast Addict

Science Journal

Google’ın Bilim Dergisi bilim için mükemmel bir uygulama. Çeşitli şeyler yaparken ilerlemenizi kaydeder. Öğrenciler, çocuklar ve bazı akademisyenler için yeterince iyi. Deneyleri, ilerlemeyi, gözlemleri ve verileri her zamanki gibi kaydedersiniz. Bu uygulama aynı zamanda veri kaydetmek için Android telefonunuzdaki sensörleri kullanmanıza izin verir. Bunda Science Journal benzersizdir. Uygulama içi satın alma olmadan tamamen ücretsizdir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Science Journal

TED

TED çeşitli konular için mükemmel bir uygulama. Bununla birlikte, önde gelen endüstri insanlarından, çeşitli konularda uzmanlardan, konuşmalar ve konferanslar içerir. Uygulama 2.000’den fazla görüşme, entegre bir podcast, cihazlar arası senkronizasyon, yer imleri ve daha fazlasını içeriyor. Uygulama ayrıca hiçbir uygulama içi satın alma içermez ve tamamen ücretsizdir. Tam bir eğitim değil, ancak bilim, teknoloji ve diğer birçok sektördeki en son gelişmeleri duymak için mükemmel bir yer.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
bilim uygulamaları TED
TED

Youtube

YouTube en iyi bilim uygulamalarından biridir. Çeşitli bilimsel konular hakkında çeşitli YouTube videolarına sahiptir. Aslında yeterince uzun izlerseniz (ve doğru videoları izlerseniz) tam bir eğitim alabilirsiniz. İsterseniz YouTube Premium aboneliği satın alırsanız, diğer şeylerin yanı sıra reklamları kaldırır ve arka plan akışına izin verir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Video uygulaması YouTube
YouTube

Bilim Uygulamaları Listemiz

Bu makalemizde sizlere, Adroid için kullanabileceğiniz harika bilim uygulamaları listesini hazırladık. Gözümüzden kaçan bilim uygulamaları olduysa eğer veya söylemek istediğiniz başka herhangi bir şey varsa yorumlarda bize bildirin!

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

“En İyi Bilim Uygulamaları – 2021 Ücretsiz” üzerine 2 yorum

Yorum yapın