Ekran Görüntüsü Alma Uygulamaları 2021

Ekran görüntüleri, çoğu insanın yaptığı ve kimsenin bundan bahsetmediği popüler bir eylemdir. Bir sohbette veya komik bir tweette bir anı yakalamak isteyebilirsiniz. Snapchat gibi bazı uygulamalar, yayınlarını ekran görüntüsü aldığınızda diğer kullanıcılara bile haber verir. Çoğu kişi ekran görüntüleri için düğmeler kullanır ve bu iyi bir yöntemdir. Bununla birlikte, ekran görüntüsü almanın çeşitli başka yolları da vardır. Android için en iyi ekran görüntüsü alma uygulamaları listesine ve diğer birçok yönteme bir göz atalım!

Android İçin En İyi Ekran Görüntüsü Alma Uygulamaları ve Yöntemleri

AZ Ekran Kaydedici

AZ Ekran Kaydedici bir ekran kaydedici uygulamasıdır. Birincil işlevi, ekranınızı video olarak kaydetmektir. Ancak, bu uygulama ve çoğu buna benzer bir ekran yakalama işlevine de sahiptir. AZ Ekran Kaydediciyi seviyoruz çünkü zaman sınırı yok, filigran yok, reklam yok ve basit bir kullanıcı arayüzünün yanı sıra geri sayım sayacı ve çok hafif video düzenleme özellikleri de yok. Ekran kaydı ve ekran yakalama için iyi bir bir-iki uygulamadan birisi.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
AZ Ekran Kaydedici
AZ Ekran Kaydedici

Firefox ScreenshotGo Beta

Betaları çok sık önermiyoruz, ancak bu durumda bir istisna yapacağız. Firefox ScreenshotGo, iyi ekran görüntüsü uygulamalarından biridir. Normalde yaptığınız gibi ekran görüntüsü alabilirsiniz. Uygulama daha sonra ekran görüntülerinizi düzenlemek için OCR ve diğer teknolojileri kullanır. Daha sonra bir etiket ile istediğinizi arayabilirsiniz. Tüm ekran görüntüleri düzenlenemez, ancak çoğu düzenlenebilir. Diğer bazı özellikler arasında bir ekran görüntüsünden metin çıkarma ve her yerden hızlı bir şekilde ekran görüntüsü alma yeteneği bulunur. Beta sürümünde olduğu için hatalar var, ancak çoğu insan bunlarla sık karşılaşmıyor gibi görünüyor.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
ekran görüntüsü alma uygulaması Firefox ScreenshotGo Beta
Firefox ScreenshotGo Beta

Ayrıca Bakınız:


Screenshot Touch

Screenshot Touch, daha ciddi ekran görüntüsü uygulamalarından biridir. Hızlı erişim için bir üst ek sayfa ve kalıcı bir bildirim içerir. Diğer özellikleri arasında görüntü kırpıcı, kaydırmalı yakalama (daha uzun ekran görüntüleri için), tüm web sayfası yakalama, ekran kaydı ve daha fazlası bulunur. Ayrıca telefonu sallayarak ve bu tür diğer işlemlerle ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu kesinlikle telefonunuzun kendi başına yapabileceklerinin üzerinde bir adımdır. Ücretsiz sürümde reklam vardır. Premium sürüm, reklamları kaldırır ve birkaç başka özellik ekler.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
ekran görüntüsü alma uygulaması Screenshot Touch
Screenshot Touch

Screen Master

Screen Master, ekran görüntüsü alma uygulamaları listesinde yer almaya hak kazanan başka bir uygulamadır. Daha fazla özellik sağlar ve aynı zamanda oldukça ucuzdur. Özelliklerden bazıları, çeşitli görüntü açıklama yöntemleri, tüm web sayfası yakalama, hızlı erişim için kayan bir düğme ve daha fazlasını içerir. URL’yi kopyalayıp uygulamaya yapıştırarak tüm bir web sayfasını bile yakalayabilirsiniz. Ekran görüntüsü almak için cihazınızı sallamak gibi başka eğlenceli şeyler de var. Profesyonel sürüm, reklamları kaldırır ve başka bazı küçük özellikler ekler.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Screen Master

Google Asistan

Kişisel asistan uygulamaları aslında iyi ekran görüntüsü uygulamalarından biridir. Google Asistan’ı ve Samsung’un Bixby’sini kapsamlı bir şekilde test ettik. Her ikisi de bu delice kolay görevi mükemmel bir şekilde yapabilir. Google Asistan için ana sayfa düğmesine veya Bixby için Bixby düğmesine (Samsung cihazlarda) uzun basın. Daha sonra, sadece bir ekran görüntüsü almasını isteyin. Bu, cihazınızdaki ses ve güç düğmelerinin bir kombinasyonuna basmaktan çok daha hızlı ve daha iyi çalışır. Çoğu kişisel asistan uygulaması da tamamen ücretsizdir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
kişisel asistan Google Asistan
Google Asistan

Diğer Ekran Görüntüsü Alma Yöntemleri

Ses Kısma ve Güç Düğmesi Kombinasyonu

Tüm modern Android cihazların yerel bir ekran görüntüsü alma işlevi vardır. Genellikle aynı anda birkaç donanım anahtarınızı basılı tutmayı içerir. Daha sonra ekran görüntüsünü yakalar ve onunla istediğinizi yaparsınız. Düğme kombinasyonları cihazdan cihaza değişir. Ancak, en yaygın ekran görüntüsü düğmesi düzeni:

  • Sesi kısma ve güç düğmesine aynı anda basın ve basılı tutun.

Bazı OEM’ler bu kombinasyonla oynamayı sever. Örneğin, eski Samsung cihazları aynı anda ses kısma, ana sayfa düğmesi ve güç düğmesiydi. Ancak bu günlerde, temelde tüm cihazlar ses kısma ve ana sayfa düğmesi düzenini kullanıyor.

ekran görüntüsü alma yöntemi 1
Ses Kısma ve Güç Düğmesi Kombinasyonu

OEM Çözümleri

OEM özelleştirmesi genellikle eleştirmenler tarafından eleştirilir. Ancak, birçoğunda bazı benzersiz ve eğlenceli küçük numaralar var. Bu, bazı düzgün ekran görüntüsü püf noktalarını içerir. Bunlar OEM’e göre değişir ve tek bir noktada listelenmesi zordur. Bazı cihazlarda üç parmakla ekran görüntüsüne kaydırma özelliği bulunur (özellikle OnePlus ve MIUI cihazları).

Çoğu modern Samsung cihazı, ekran görüntüsü almak için avucunuzu ekranda kaydırma işlevine sahiptir ve S-Pen ile Ekran Seçimi, ekranın istediğiniz bölümünü etrafına kare çizerek ekran görüntüsünü almanızı sağlar. LG gibi bazı OEM’ler, Hızlı Ayarlar menüsünde de bulunan genişletilmiş bir ekran görüntüsü işlevine sahiptir.

Bunların çoğu cihazınızın ayarlar menüsünde bulunur. Ne bulabileceğinizi görmek için biraz araştırmanızı öneririz. Çoğu zaman, bu yöntemler göz önünde bulunmayan ve nispeten basit yöntemlerdir.

ekran görüntüsü alma yöntemi 2
OEM Çözümleri

Android’in Kendisi İle Ekran Görüntüsü

Android Pie, işletim sisteminde birçok değişiklik getiriyor. Bunlardan biri, güç menüsünün bir parçası olarak yerel ekran yakalamadır. Cihazı kapatıyormuş gibi güç düğmesine uzun basmanız yeterlidir. Ekran görüntüsü almak, kapatma ve yeniden başlatma ile birlikte bir seçenek olmalıdır.

Android Pie veya sonraki sürümlere sahip tüm Android cihazlarda bu özellik bulunmaktadır, bu nedenle ihtiyacınız olduğunda ekran görüntüsü almak için yazılımı kullanmak oldukça kolay olmalıdır. Android Pie’den daha eski Android sürümlerini çalıştıranlar muhtemelen yukarıda listelenen uygulamalardan birini kullanmalıdır.

ekran görüntüsü alma yöntemi 3
Android’in Kendisi İle Ekran Görüntüsü

Hangi Ekran Görüntüsü Alma Yöntemini Kullanıyorsunuz?

Harika ekran görüntüsü alma uygulamaları veya diğer ekran görüntüsü alma yöntemleri sayesinde artık nasıl ekran görüntüsü alacağınızı biliyorsunuz. Peki siz hangi yöntemi kullanıyorsunuz? Yorumlarda bize bunlardan bahsedin!

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

“Ekran Görüntüsü Alma Uygulamaları 2021” üzerine 2 yorum

Yorum yapın