Ekran Kaydedici (Telefon İçin) [2021 Ücretsiz]

Okuyuculardan çok sık gelen taleplerden biri, en iyi ekran kaydetme uygulamalarını öğrenmek istemeleridir. Ekran görüntüsü alma uygulamalarını ve yöntemlerini daha önce anlatmıştık. Bu sefer ekranınızı video olarak kaydedebileceğiniz yöntemlerden bahsedeceğiz. Bu tarz uygulamalar ve yöntemler oldukça uzun bir süredir var, ancak bunu elde etmek için genellikle biraz kurcalama ve ayarlama gerekiyor. Android Lollipop’ta, işletim sistemine entegre bir ekran kayıt yöntemi var ve bugünlerde çoğu insan bunu böyle yapıyor. Birkaç Android uygulamasına ve ekran kaydı yapmanızı sağlayacak diğer yöntemlere bir göz atalım. Android’de yapılan değişikliklerin uygulamaların dahili ses kaydetmesini engellediğini lütfen unutmayın, bu nedenle videolarınız büyük olasılıkla yaptığınız hiçbir şeyin sesini almaz. Bu talihsiz bir durum, ancak bu Google’ın hatası. İşte sizler için hazırladığımız en iyi ekran kaydedici uygulamaları ve yöntemleri listesi:


Android İçin En İyi Ekran Kaydedici Uygulamaları

AZ Ekran Kaydedici

AZ Ekran Kaydedici, ekran kaydedici uygulamaları için altın standarttır. Hafif, kolay, erişilebilir ve ucuzdur. Kaydedilen içeriğe müdahale etmez. Ayrıca, oyun akışları veya yorumlar gibi şeyler için ön kamerayı ekleyebilirsiniz. Hatta yerleşik küçük bir video düzenleyiciye sahiptir. Bu şekilde önemli olmayan kısımları tıraş edebilirsiniz. Tabii ki root gerektirmez, filigran içermez, zaman sınırı yoktur ve daha fazlası. Profesyonel sürüme belirli bir ücret karşılığında geçebilirsiniz. Muhtemelen mevcut en iyi ve en popüler ekran kaydedicidir.

AZ Ekran Kaydedici
AZ Ekran Kaydedici
Google Play’den İndir APK Olarak İndir

Google Play Oyunlar

Google Play Oyunlar, yalnızca mobil oyunlarınız için bir merkez değildir. Ayrıca ekran kayıt özelliği vardır. Oldukça iyi çalışıyor. Ancak, çoğunlukla sadece oyuncular içindir. Oyunu doğrudan uygulamadan ekran kaydedici ile başlatıyorsunuz. İstediğiniz gibi kaydeder ve sonra olması gerektiği gibi durur. Kayıt sırasında oyundan çıkıp ardından istediğiniz uygulamaya giderek yalnızca oyunlara yönelik sınırlamayı aşabilirsiniz. Ancak, bu noktada, muhtemelen bunun yerine AZ’yi öneriyoruz. Muhtemelen normal şeylerden ziyade oyuncular için bu daha iyi bir seçenek.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Google Play Oyunlar

Ayrıca Bakınız:


Kimcy929 Ekran Kaydedici

Kimcy929 Ekran Kaydedici, iyi ve basit bir ekran kaydedicidir. Temelleri oldukça iyi yapıyor ve birkaç dili destekliyor. Bazı özellikler arasında ekranı kaydetme, ekran görüntüsü alma, telefon kameraları için destek ve kaydınızın sonunda bazı süper temel video düzenleme yer alır. Telefonunuzda bir şeyler göstermek veya bunun gibi basit şeyler için iyidir. Yine de önce AZ Ekran Kaydedici’yi öneriyoruz, ancak bu kötü (ve daha basit) bir seçenek değil. Ücretsiz sürüm de çok iyi çalıştı.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Kimcy929 Ekran Kaydedici

Twitch ve Benzeri Ekran Kayıt Uygulamaları

Birçok akış hizmeti artık mobil desteği içeriyor. Twitch ve YouTube Gaming en öne çıkanlardan ikisi. Her iki hizmet de çekimlerinizi tamamladıktan sonra indirmenize izin verir. Özellikle oyuncular için iyi bir çözüm. Aslında, bu tür şeyler için muhtemelen Google Play Oyunlardan daha iyidir. Google Play Oyunlar’ın aksine, bunu uygulamalar veya oyun dışında herhangi bir şey için kullanmak biraz zor. En azından bu hizmetler ücretsizdir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi canlı yayın uygulaması Twitch
Twitch

Vysor ve Benzeri Uygulamalar

Vysor, cihazınızı USB üzerinden bilgisayar ekranınıza aktarmanızı sağlayan eğlenceli küçük bir uygulamadır. Bilgisayarınızda kullanabilir veya dilerseniz PC’nizde ekran kaydı yapabilirsiniz. HD kalitesi elde etmek için biraz para harcamanız gerekmesine rağmen oldukça iyi çalışıyor. Bu uygulama kendi başına hiçbir şey kaydetmez, bu nedenle bunu yapmak için herhangi bir seçenek beklemeyin. Bilgisayarınıza kendiniz kaydetmeniz gerekecek. Bu uygulama sizi için kesmiyorsa, TeamViewer bu alandaki başka bir iyi seçenektir. Yine de, çekim yapmak için bilgisayarınızda bir ekran kayıt uygulamasına ihtiyacınız var.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir Bilgisayara İndir
Vysor

Ekran Kaydedici Yöntemler

Ekranınızı Android’de kaydetmenin başka yolları da vardır ve bu donanım kullanmaktır. Donanım kullanarak bunu yapmanın iki ana yolu vardır:

  • Android Lollipop (veya üstü) olan bir cihazdaysanız, ekranınızı kaydetmek için ADB’yi kullanabilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için okuyabileceğiniz ve buraya tıklayarak bulabileceğiniz harika bir eğitim var. Ek olarak, Android 11 yerel bir ekran kaydediciye sahiptir.
  • Profesyoneller, Android cihazlarını doğrudan bilgisayarlarına bağlamak ve oradan kaydetmek için genellikle bir yakalama kartı kullanır. Yakalama kartları oldukça pahalı olabilir, ancak muhtemelen en iyi kare hızlarını ve kaliteyi elde edersiniz. Ayrıca doğrudan bilgisayarınızın sabit diskine kaydeder ve bu da çok daha büyük kayıtlara olanak tanır. Bazı olası HDCP sorunlarına çözüm bulacağınızı unutmayın. Çoğu yakalama kartı, ekran kayıt yazılımıyla birlikte gelir. Bu sizin için o sorunu çözer.
  • Google Chrome uygulama mağazasında Vysor gibi başka uygulamalar da var. Temel fikir, telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamaktır. Ekranı doğrudan bilgisayarınıza yansıtırlar. Oradan, sadece kendiniz nasıl kaydedeceğinizi bulmanız gerekiyor. En kolay yöntem değil. Ayrıca her uygulamanın farklı bir kurulumu vardır.
en iyi ekran kaydedici yöntemleri
Ekran Kaydedici Yöntemleri

Siz Hangi Ekran Kaydediciyi Kullanıyorsunuz?

Ekran kaydedici uygulamaları ve yöntemleri her telefon için gereklidir. Peki siz hangisini kullanıyorsunuz? Android’de harika ekran kaydetme yöntemlerini kaçırdıysak, yorumlarda bize onlardan bahsedin!

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın