En iyi Android Tema Uygulamaları – 2021 Ücretsiz

Android’in diğer mobil işletim sistemlerine üstünlüğü, temel olarak kullanıcı tabanına sağladığı sonsuz özelleştirme fırsatlarından kaynaklanmaktadır. Mobil tema uygulamaları, Android’in en özelleştirilebilir bölümlerinden biridir.


Tema Uygulamaları Nedir?

Android akıllı telefonlar, ana ekranınızı ve cihazınızda bulunan tüm uygulamaların kataloğunu içeren bir tema olmadan çalışmaz. Bu yüzden her cihaz önceden yüklenmiş varsayılan bir tema ile birlikte gelir. Örneğin, bir Google Pixel cihazı, Pixel Launcher ile önceden yüklenmiş olarak gelir.


Neden Üçüncü Taraf Tema Uygulamaları Kullanılıyor?

Bu sorunun cevabı oldukça basit: Üçüncü tema uygulamaları, kullanıcıların ihtiyaçlarına uyacak şekilde ekran özelleştirmesi sunuyor. Sizi Play Store’daki yüzlerce tema uygulamalarına göz atma zorluğundan kurtarmak için, Android için en iyi temaların listesini hazırladık. Uygulamalar makalemizde indirme bağlantıları ile birlikte ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.


En İyi Tema Uygulamaları Listesi:

Nova Launcher

Nova Launcher gerçekten Google Play Store’daki en iyi Android tema uygulamalarından biridirHızlı, verimli ve hafiftir. Dock özelleştirmelerini, bildirim etiketlerini, sık kullanılan uygulamaları uygulama çekmecesinde üst sıra olarak gösterme seçeneğini, klasör ve simge özelleştirmelerini, düzinelerce hareketleri ve diğer birçok harika özelliği destekler.

Ayrıca Android Nougat’ta bulunan uygulama kısayollarını destekliyor. Yalnızca uygulama simgelerini özelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda simge etiketlerini de düzenleyebilirsiniz. Minimast bir his elde etmek için kullanıcılar etiketleri tamamen kaldırabilir. Prime sürümü daha kullanışlı özelliklerin kilidini açar ve kesinlikle denemeye değer.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi tema uygulamaları Nova Launcher 2020
Nova Launcher

Evie Launcher

Evie Launcher performans için tasarlanmıştır ve en hızlı Android temalarından biridir. Bu temaya geçen birçok kullanıcı, pürüzsüzlüğü ve gülünç hızı için kefil olur.

Evrensel Arama özelliği, uygulamalar içinde tek bir yerden arama yapmanızı sağlar. Çok çeşitli ana ekran kısayolları ve düzenleri değiştirme, simge boyutu, uygulama simgeleri vb. özelleştirmeler sunar.

Tema uygulaması, Google dışındaki Bing ve Duck Duck Go arama motorlarını desteklerBir dezavantajı, bu uygulamada birçok hareket bulamayacağınızdır. Ayrıca, Evie Launcher daha fazla güncelleme alamayabilir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi tema uygulaması Evie Launcher 2020
Evie Launcher

Launcher iOS 13

Adından da anlaşılacağı gibi, Android için tema uygulaması Android telefonunda iPhone deneyimini getiriyor. Sadece tescilli simgeleri almakla kalmaz, navigasyon sırasında performansta da iyileşme görürsünüz.

temanın gerçek iPhone deneyimine ne kadar yakın olduğu inanılmaz. Bir simgeye uzun süre basıldığında uygulamayı düzenlemek ve kaldırmak için iOS benzeri seçenekler menüsü açılır. Tema ayrıca iPhone’un ana ekran benzeri widget’ı bölümünü de sunuyor.

Kullanıcılar, geliştiriciden ilgili uygulamaları indirdikten sonra iOS kontrol panelini ve yardımcı dokunuşu da alabilirler. Tek sorun, iOS 13 tema uygulamasının ayarların değiştirilmesini zorlaştıran rahatsız edici reklamlarla dolu olmasıdır.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
android için ios görünümü Launcher iOS 13 2020
Launcher IOS 13

Apex Launcher

Apex Launcher, Play Store’dan indirebileceğiniz binlerce tema ve simge paketiyle görsel olarak çarpıcı tema uygulamalarından biridirHem akıllı telefonlar hem de tabletler için optimize edilmiş, diğer birkaç temada bulamayacağınız Android için hafif bir temadır.

En fazla 9 özelleştirilebilir ana ekran ekleyebilir ve uygulama çekmecenizde ihtiyacınız olmayan uygulamaları gizleyebilirsiniz. Tema, uygulamaları uygulama çekmecesinde başlığa, kurulum tarihine veya ne sıklıkta kullandığınıza göre sıralar.

Pro sürümünü satın almak daha fazla hareket seçeneği, güçlü uygulama çekmecesi özelleştirmeleri ve birçok ek özelliğin kilidini açacaktır.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi launcher Apex Launcher 2020
Apex Launcher

Niagara Launcher

Niagra, daha az uygulama ve seçenek dağınıklığı olan minimalist bir tema arayan Android kullanıcıları içindir. Evie’ye benzer şekilde, Niagra, Google Play Store’daki en hızlı Android tema uygulamaları arasından olması nedeniyle gereksiz birçok seçenek ve ayarla birlikte sunulmuyor.

Tema uygulaması Android alanınızın karmaşasını gidermeye odaklandığından, uygulama herhangi bir bloatware veya sponsorlu reklam olmadan temiz hale gelir. Daha düşük boyutuyla, tema uygulaması alt uç cihazlarda da sorunsuz çalışır.

Yüzlerce özelleştirme seçeneği arıyorsanız, bu uygulama sizin için uygun olmayabilir. Ama çarpıcı tasarımı göz önüne alındığında, en azından denemenizi öneririm.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi tema uygulamaları Niagara Launcher 2020
Niagara Launcher

Smart Launcher 5

Smart Launcher 5, geliştirilen bir başka hafif ve hızlı Android tema uygulamasıdır. Uygulama çekmecesi, uygulamaları bir kategoriye göre bölen bir kenar çubuğundan oluşur.

İlk kurulum işlemi sırasında, kullandığınız varsayılan uygulamaları sorar, böylece daha sonra varsayılan uygulama açılır pencereleri tarafından rahatsız olmazsınız.

Android teması, ekranda daha fazla yer açmak için gezinme çubuğunu gizleyebileceğiniz ultra sürükleyici bir moda sahiptir. Ayrıca, tema uygulamasının ortam teması duvar kağıdına göre tema rengini değiştirir.

Hareket desteği mevcut olsa da, pro sürümünü satın aldığınızda daha fazla hareket kilidi açılır. Bir dezavantajı, müdahaleci reklamların ücretsiz sürümdeki uygulama çekmecesinde gösterilmesidir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi tema uygulamaları Smart Launcher 5 2020
Smart Launcher 5

Microsoft Launcher

Microsoft Launcher (eski adıyla Arrow Launcher), Microsoft’tan birçok özelleştirmeye sahip zarif ve hızlı bir Android tema uygulamasıdır.

Bing’den her gün yeni duvar kağıtlarını güncelleyebilirsiniz. Giriş ekranı, “Google Kartları” nı andıran Microsoft Zaman Çizelgesi özelliğiyle dekore edilmiştir. Ayrıca, Son Kullanılan paneli son açılan medyayı veya son kullanılan kişiyi gösterir.

Microsoft Launcher uygulamasıyla ilgili en iyi bölüm, uygulamanın tüm Microsoft hesabıyla senkronize edilmesidir. Başka bir deyişle, kişiselleştirilmiş feed alabilir, arama sonuçlarınızı görebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Microsoft temasının kullanmanın tek dezavantajı, Android için diğer en iyi temalarda olduğu gibi çok fazla özelleştirmeye izin vermemesidir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en hızlı launcher Microsoft Launcher 2020
Microsoft Launcher

ADW Launcher 2

ADW Launcher 2 uygulaması istikrarlı, hızlı, kullanımı kolaydır ve yüzlerce özelleştirilebilir seçenek sunar. UI neredeyse stock Android gibi geliyor. Arayüz rengini dinamik olarak duvar kağıdınıza göre değiştirmek için benzersiz bir özelliği destekler.

Ayrıca, simge rozetleri, uygulama çekmecelerinde uygulama dizine ekleme, tema kısayolları, geçiş animasyonları ve tonlarca yararlı özellik vardır.

Geliştiricileri, onu benzer şekilde yapılandırabilme olasılığının yaklaşık 3720’de 1 olduğunu iddia ediyor. Widget’larınızı kendi renklerinizle yapabilir ve değiştirebilirsiniz. Daha ne isteyebilirsiniz? Varsayılan Android tema uygulamanızı değiştirmek istiyorsanız, bu uygulama harika.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
android tema uygulaması ADW Launcher 2 2020
ADW Launcher 2

Android Tema Uygulamaları Listemizden Hangisini Tercih Ettiniz?

Cihazınızın görünümünü ve performansını artırmak için en iyi Android tema uygulamaları listesini nasıl buldunuz? Yorumlarınızı aşağıdaki yorumlarda paylaşın. Okuduğunuz için teşekkürler.

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

“En iyi Android Tema Uygulamaları – 2021 Ücretsiz” üzerine 4 yorum

  1. Vestel Venus v3 5580 cihazımın donanımının, zaten genel ve günlük standart kullanım amacı (iş için mail kontrolü, hotspot olarak kullanma, whatsapp, boş vakitlerde internette gezinme, facebook, instagram, youtube, resim çekme…) için üretilmiş olmasına rağmen zamana iyice yenik düşerek, bir şeyler yap da beni sevmeye, kullanmaya devam et dermiş gibi arkaplanda biraktiğınız uygulamalar çoğalmışsa, sistem kaynakları yönetimini kendi başına yapamadığı için arayüzde bile çıldırtıcı takılmalar yaşatıyor ve dahili bir temizleme aracı da gelmiyor, yeniden başlatmaktan başka çare birakmiyor. Kimi dev markaların yeni cihazlarında bile olmayan (belki de mediatek işlemci ve yonga seti kullandığı için bilhassa marka belirtilerek ilgili güncelleme kuruluyor) ve göze hitap eden bazı kullanışlı özellikleri olsa da, özelleştirilemeyen android arayüzü iyice solgun, standart ve köhne gelmeye başladığı için zoraki arayışa soktuğundan dolayı soluğu androiduygulamalar.com’da aldım genelde olduğu gibi ve sanırım her bir uygulamayı deneyerek uygun olanı bulacağım, zira uygulamaların alfabetik şekilde alt alta sıralanmış bir uygulama menüsünü sevmediğim için kullanmayacağımı düşünüyorum, TouchWiz benzeri ana ekranı ve uygulamalar menüsünü bir birinden ayıran bir U.I daha hoşuma gider ama TW ile aynı ya da ona çok benzer kullanım alışkanlığını sağlayacaksa, kendim sıraladığım ve yerlerine alıştığım olan bir arayüz yerine, sürekli saat tarih ayarlarmış rutini hissiyati verene alışmak zorunda kalabilirim de 🙂

    Her bir uygulama başlığı altindaki detaylı anlatım için müteşekkirim. Elinize ve emeğinize sağlık, sağlıklı günler ve şimdiden kucak kucak mutluluklarla yeni seneler 🙂

    Cevapla
  2. Vestel Venus v3 5580 cihazımın donanımının, zaten genel ve günlük standart kullanım amacı (iş için mail kontrolü, hotspot olarak kullanma, whatsapp, boş vakitlerde internette gezinme, facebook, instagram, youtube, resim çekme…) için üretilmiş olmasına rağmen zamana iyice yenik düşerek, bir şeyler yap da beni sevmeye, kullanmaya devam et dermiş gibi arkaplanda biraktiğınız uygulamalar çoğalmışsa, sistem kaynakları yönetimini kendi başına yapamadığı için arayüzde bile çıldırtıcı takılmalar yaşatıyor ve dahili bir temizleme aracı da gelmiyor, yeniden başlatmaktan başka çare birakmiyor. Kimi dev markaların yeni cihazlarında bile olmayan (belki de mediatek işlemci ve yonga seti kullandığı için bilhassa marka belirtilerek ilgili güncelleme kuruluyor) ve göze hitap eden bazı kullanışlı özellikleri olsa da, özelleştirilemeyen android arayüzü iyice solgun, standart ve köhne gelmeye başladığı için zoraki arayışa soktuğundan dolayı soluğu androiduygulamalar.com’da aldım genelde olduğu gibi ve sanırım her bir uygulamayı deneyerek uygun olanı bulacağım, zira uygulamaların alfabetik şekilde alt alta sıralanmış bir uygulama menüsünü sevmediğim için kullanmayacağımı düşünüyorum, TouchWiz benzeri ana ekranı ve uygulamalar menüsünü bir birinden ayıran bir U.I daha hoşuma gider ama TW ile aynı ya da ona çok benzer kullanım alışkanlığını sağlayacaksa, kendim sıraladığım ve yerlerine alıştığım olan bir arayüz yerine, sürekli saat tarih ayarlarmış rutini hissiyati verene alışmak zorunda kalabilirim de 🙂

    Her bir uygulama başlığı altindaki detaylı anlatım için müteşekkirim. Elinize ve emeğinize sağlık, sağlıklı günler ve şimdiden kucak kucak mutluluklarla yeni seneler 🙂

    Cevapla

Yorum yapın