En İyi Fitness Uygulamaları – 2019 Ücretsiz

fitness uygulamaları

Akıllı telefonlarımız, bizi sağlıklı tutmak için birçok şekilde bize yardımcı olabilir. Android akıllı telefonlar, antremanlarımız hakkında derinlemesine bilgi aktarabilen geniş bir sensör yelpazesine sahiptir. Bunu da fitness uygulamaları ile gerçekleştirir.

Bu tür fitness uygulamaları ile sensörlerden veri alır ve kilo vermemize, kas kazanmamıza veya sağlıklı bir yaşam tarzını korumamıza yardımcı olabilecek değerli verileri gösterir. Ayrıca, evde egzersiz yapmanıza yardımcı olacak egzersiz rutinleri de içerir. İster spor salonuna abone olun, ister evden antrenman yapın, en iyi fitness uygulamalarının bu derlemesi kesinlikle sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenize yardımcı olacaktır.

Not : Aşağıda belirtilen bu fitness takipçisi uygulamaları tercih sırasına göre değildir. Gereksinimlerinize göre bunlardan herhangi birini seçmeniz önerilir.

Android İçin En İyi 10 Fitness Uygulamaları (2019) Ücretsiz

 • Runtastic
 • Google Fit
 • Nike Training Club
 • Strava
 • Runkeeper
 • Map My Fitness
 • JeFit Workout Tracker
 • Sworkit Workouts
 • Calorie Counter: MyFitnessPal
 • Ev Egzersizleri – Ekipmansız

1. Runtastic – Fitness Takip Uygulaması

Fitness takip uygulaması Runtastic - Fitness Takip Uygulaması
Runtastic – Fitness Takip Uygulaması

Runtastic günlük egzersiz yapmayı seven herkes için mükemmel bir spor izci uygulaması. Koşu, yürüyüş, bisiklet ve koşu rotalarını izlemek için GPS kullanır. Runtastic, bu izlenen bilgiyi ilerlemenizle ilgili ayrıntılı grafikler ve tablolar oluşturmak için kullanır. Uygulamayı bir koşu bandında veya diğer spor ekipmanlarında da kullanabilirsiniz.

Dahası, sesli koçluk, canlı takip, tezahürat içerir ve koşu hedefleri de belirleyebilirsiniz. Google’ın WearOS’unu destekler ve başarınızı doğrudan smartwatch’larınızdan Facebook ve Twitter’da paylaşabilirsiniz.

Uygulama ücretsiz ve bazı uygulama içi satın alımlarla birlikte reklamlar içeriyor.


2. Google Fit – Sağlık ve Aktivite Takibi

Sağlık, spor ve aktivite takibi uygulaması Google Fit
Google Fit – Sağlık ve Aktivite Takibi

Google Fit, Google tarafından geliştirilen mükemmel bir egzersiz izci uygulaması. Fitness aktivitelerini kaydetmek için bir kullanıcının aktivite izleyicisindeki veya mobildeki sensörleri kullanır. Hızınızı, temponuzu, rotanızı, yüksekliğinizi vb. İşaretler ve koşma, yürüme gibi olaylarınızın gerçek zamanlı istatistiklerini gösterir.

Ayrıca adımlar, zaman, mesafe ve kalori yakmak için farklı hedefler belirleyebilirsiniz. Bu egzersiz uygulaması ev egzersiz için mükemmel ve WearOS ile tam entegrasyon çalışır. Ayrıca, bu etkinlik izleyici uygulaması diğer fitness izleme uygulamalarından da verileri senkronize edebilir ve içe aktarabilir.

Google Fit’i en iyi ücretsiz antrenman uygulamaları arasında güçlü bir rakip yapan şey, ücretli bir sürüm bulunmamasıdır. Ayrıca, herhangi bir reklam veya uygulama içi satın alım göremezsiniz.


3. Nike Training Club – Antrenman ve Fitness Planı

antrenman ve fitness uygulaması Nike Training Club – Antrenman ve Fitness Planı
Nike Training Club – Antrenman ve Fitness Planı

Tıpkı Google Fit gibi, Nike Training Club da reklamsız veya uygulama içi satın alımlar olmadan tamamen ücretsiz olan en iyi Android fitness uygulamalarından biridir. Güç, dayanıklılık veya hareketliliğe odaklanan ve üç farklı zorluk seviyesi sunan 160’tan fazla ücretsiz antrenmanı kapsar.

Ayrıca, fitness takip cihazı uygulaması, abs, triseps, omuz ve diğer vücut kısımlarınızı hedef alan kapsamlı bir egzersiz yelpazesine sahiptir. Kullanıcılar, Apple TV, Chromecast veya bir HDMI kablosu kullanarak uygulamayı televizyona aktarabilir. Ayrıca, bu egzersiz izci uygulaması fitness aktivitelerinize göz atmanızı ve koşma, dönme, basketbol oynama vb. Diğer aktiviteleri kaydetmenizi sağlar.


4. Strava – Koşu, Bisiklete Binme ve Yüzme

spor uygulaması Strava - Koşu, Bisiklete Binme ve Yüzme
Strava – Koşu, Bisiklete Binme ve Yüzme

Hiç şüphesiz Strava, koşunuzu izlemenize, bir bisiklet rotası haritası çizmenize ve egzersizinizi tüm istatistiklerle analiz etmenize izin veren Android için en iyi egzersiz uygulamalarından biri. Strava’nın heyecan verici özelliklerinden biri, kendinize meydan okuyabileceğiniz veya diğer uygulama kullanıcılarıyla rekabet edebileceğiniz bir lider panosu içermesidir.

Strava’da GPS mesafe izleyici ve mil sayacı bulunur. Premium sürümde triatlon ve maraton antrenmanlarına gidebilirsiniz.

Uygulama bir bisikletçi için mükemmel bir seçim olabilir. En büyük yol ve patika ağına erişebilir, koşu ya da bisiklet sürmek için yeni yollar keşfedebilirsiniz. Reklamsız ücretsiz ve uygulama içi satın alımlar içeriyor.


5. Runkeeper – GPS İle Koşu ve Yürüyüş Takip

spor uygulaması Runkeeper - GPS İle Koşu ve Yürüyüş Takip
Runkeeper – GPS İle Koşu ve Yürüyüş Takip

Runkeeper, 50 milyondan fazla kullanıcısı olan Android için tam özellikli bir spor izci uygulaması. Fitness etkinliklerini izleyebilirsiniz ve karşılaştırılabilirsiniz. Runkeeper koşu hızını, bisiklet hızını, rota mesafesini, yüksekliğini ve kalori yakımını yüksek doğrulukla hesaplayabilir. Kullanıcılarına etkinliklerin ayrıntılı bir geçmişini görüntüleme izni verir.

Ayrıca, antrenman planı egzersiz programlarını takip edebilir veya ses koçluğu ile kendinizinkini oluşturabilirsiniz. Uygulama, bazı uygulama içi satın alımlarla birlikte ücretsiz ve reklam destekli. Tüm istatistiklerinizi izlemek için WearOS smartwatches ile de kullanabilirsiniz. Runkeeper ayrıca widget desteği ile birlikte geliyor.


6. Map My Fitness – Egzersiz Eğitmeni

fitness uygulaması Map My Fitness - Egzersiz Eğitmeni
Map My Fitness – Egzersiz Eğitmeni

MapMyFitness, her antrenmanı izlemenize ve eşleştirmenize, performansınızı iyileştirmek için geri bildirim ve istatistikler almanıza olanak sağlar. Koşma, bisiklete binme, yürüyüş, spor salonu antrenmanları, çapraz antrenman, yoga vb. Gibi 600’den fazla farklı türde izleme etkinliğini kapsar.

Özelleştirilebilir sesli geri bildirimin yanı sıra, GPS izlenen her antrenman hakkında sesli geri bildirim alabilirsiniz. Ayrıca, kalori sayımı, beslenme, diyet planlama ve kilo takibi var.

Egzersiz yapmak üzere yakındaki yerleri bulmak ve en sevdiğiniz yolları kaydetmek için rotaları kullanabilirsiniz. Bilgileri başkalarıyla da paylaşabilirsiniz. Uygulama reklamlar ve uygulama içi satın alımlarla ücretsizdir. Reklamlardan kaçınmak için, uygulama içinde ek kullanışlı özelliklerin kilidini açacak olan premium bir üye olmayı seçebilirsiniz.


7. JEFIT Workout – Spor Takip Uygulaması

en iyi fitness uygulaması JEFIT Workout - Spor Takip uygulaması
JEFIT Workout – Spor Takip Uygulaması

JEFIT, formda kalmanıza ve seanslarınızın ilerlemesini sürdürmenize yardımcı olacak ücretsiz spor programları sağlayan bir spor salonu antrenörü ve spor izci uygulamasıdır. Onları nasıl yürüteceğine dair animasyonlar içeren 1300’ün üzerinde ayrıntılı alıştırmaya sahiptir.

Ayrıca ilerleme raporları, dinlenme zamanlayıcısı, egzersiz günlükleri, hedef belirleme vb. Vardır. 3, 4 veya 5 günlük bölümler için özel egzersiz programları alabilirsiniz. Tüm verilerinizi bulutla senkronize etmenizi sağlar ve çevrimdışı olduğunda bile çalışır.

Uygulama, bazı uygulama içi satın alımlarla birlikte ücretsiz ve reklam destekli. Aynı zamanda kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.


8. Sworkit – Kişisel Antrenör

antrenör uygulaması Sworkit - Kişisel Antrenör
Sworkit – Kişisel Antrenör

Sworkit, spor salonuna giremediğiniz günler için rutininizi yaratmanıza izin verir. Özel egzersiz rutininizi seçebilirsiniz. Sworkit’i 2019’da en iyi fitness uygulamaları arasında sıralayan, görsel olarak çekici bir kullanıcı arayüzü ve vücut ağırlığı egzersiz koleksiyonudur.

Ayrıca, egzersiz programlarının videolarını indirip izlemenizi sağlar. Rehberli egzersiz planları, özel egzersizler, egzersiz aralıkları vb. Özelleştirebilirsiniz. Uygulama ücretsiz ve reklam desteklidir. Uygulama içi satın alımları vardır.

Sworkit Kişisel Antrenör
Sworkit Kişisel Antrenör
 • Sworkit Kişisel Antrenör Screenshot
 • Sworkit Kişisel Antrenör Screenshot
 • Sworkit Kişisel Antrenör Screenshot
 • Sworkit Kişisel Antrenör Screenshot
 • Sworkit Kişisel Antrenör Screenshot
 • Sworkit Kişisel Antrenör Screenshot
 • Sworkit Kişisel Antrenör Screenshot
 • Sworkit Kişisel Antrenör Screenshot
 • Sworkit Kişisel Antrenör Screenshot
 • Sworkit Kişisel Antrenör Screenshot

9. MyFitnessPal – Kalori Sayıcı

Kalori hesaplama uygulaması MyFitnessPal - Kalori Sayıcı
MyFitnessPal – Kalori Sayıcı

MyFitnessPal, kilo vermenize yardımcı olacak en iyi fitness uygulamalarından biridir. Ve bütün gün ne yediğinizi takip ederek bunu yapmanıza yardımcı olur.

Bunun için 6 milyondan fazla gıdanın büyük bir veritabanına sahiptir. Ayrıca yediğiniz yemeği manuel olarak veya barkod tarayıcıyı kullanarak ekleyebilirsiniz. Reçete ithalatçısı, restoran günlüğü, yiyecek bilgileri, kalori sayacı vb.

350’den fazla egzersiz arasından seçim yapabilir veya kendi aktivitelerinizi ve antrenmanlarınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, hedefler koymanıza ve adım geçmişinizin bir grafiğini görmenize olanak tanır. Uygulama ücretsizdir ve reklamları ve uygulama içi satın alımları içerir.

MyFitnessPal
MyFitnessPal
Developer: MyFitnessPal, Inc.
Price: Free
 • MyFitnessPal Screenshot
 • MyFitnessPal Screenshot
 • MyFitnessPal Screenshot
 • MyFitnessPal Screenshot
 • MyFitnessPal Screenshot

10. Ev Egzersizleri – Ekipmansız

Evde Fitness uygulaması Ev Egzersizleri - Ekipmansız
Ev Egzersizleri – Ekipmansız

Home Workout, spor salonuna gitmenize gerek kalmadan kaslarınızı geliştirmenize ve evde formda kalmanıza yardımcı olabilir. 100’den fazla ayrıntılı video ve animasyon rehberi içerir. Tüm egzersizler uzmanlar tarafından tasarlanmıştır. Karın, göğüs, bacaklar ve ayrıca full-body egzersizleri de bulunmaktadır.

Diğer özellikler arasında ısınma, germe rutinleri, ilerleme raporları, özelleştirilebilir egzersiz hatırlatıcıları ve grafikler bulunur. Ayrıca, kendi egzersiz rutinlerinizi oluşturabilirsiniz. Uygulama ücretsizdir ve reklamları, uygulama içi satın alımları içerir.


Fitness Uygulamalarından Hangisini Telefonunuza Yüklediniz?

2019’da Android için en iyi fitness uygulamalarını listeledik. Bunları faydalı bulacağınızı ve bunlardan birini günlük asistanınız olarak seçeceğinizi umuyorum. Şimdi, bu uygulamalardan seçeceğiniz uygulamanın size en çok fayda sağlaması için öncelikle amacınızı ve isteklerinizi belirlemeniz gerekir.

Örneğin, antrenman aktivitelerinize göz atmak istiyorsanız Google Fit, Nike Antrenman Kulübü, Runtastic vb. uygulamalar işinize yarayacaktır. Ancak Calorie Counter, evdeyken kilo vermek isteyenler için mükemmel bir seçim olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir