En İyi Fotoğraf Yedekleme Uygulamaları 2021

Google Photos’da sınırsız depolama alanı ne yazık ki Haziran 2021’de sona eriyor ve bundan sonra yüklenen tüm fotoğraflar ücretsiz 15 GB Google Drive depolama alanınıza dahil ediliyor. Bu, daha fazla alan için ödeme yapmaya başlamadan önce en fazla birkaç yıllık boş depolama alanınız olduğu anlamına gelir. Bu yüzden en iyi fotoğraf yedekleme uygulamaları listesini hazırladık. Piyasada birçok fotoğraf yedekleme uygulaması var fakat hiçbiri aynı özellik setini sunmuyor ve bazılarının kurulumu çok daha fazla çaba gerektiriyor. İşte en iyi seçeneklere bir göz atın!

Android İçin En İyi Fotoğraf Yedekleme Uygulamaları

Google Photos

Ücretsiz sınırsız depolama, Google Photos’ı en iyi seçenek yapan şeyin yalnızca bir parçasıdır. Fotoğraf kitaplığınızda tarihe, konuma, anahtar kelimeye ve hatta bir kişinin yüzüne göre hızlı arama yapma yeteneği inanılmaz derecede faydalıdır ve özellik açısından başka hiçbir hizmet Google Photos’la karşılaştırılamaz. Ayrıca belirli ödeme planları yardımıyla çeşitli ayrıcalıklardan da faydalanabilirsiniz.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi fotoğraf yedekleme uygulaması Google Photos
Google Photos

Amazon Photos

Gerçekten sınırsız depolamaya çok alışmış olanlar için Amazon Photos mükemmel bir alternatiftir. Daha da iyisi, Amazon Prime için ödeme yapıyorsanız zaten buna sahipsinizdir. Amazon Photos, esasen sınırsız bulut depolama alanıdır, ancak yalnızca fotoğraflar içindir. 5GB’lık video ve diğer dosyaları saklayabilirsiniz, ancak bundan daha fazlası için ödeme yapmanız gerekir. Bununla birlikte, bazı anahtar kelime arama özelliklerine sahiptir. Google’ınki kadar iyi değiller ama hiç yoktan iyidir. Fotoğrafları orijinal kalitelerinde de kaydedebilirsiniz. Google Photos gibi, uygulama da fotoğraflarınızı otomatik olarak senkronize eder ve siz de onları aile üyeleriyle paylaşabilirsiniz. Sınırsız fotoğraf depolama alanı, tek bir abonelikle altı aile üyesine kadar paylaşılabilir. Ancak Amazon Prime aboneliğinizi iptal ederseniz fotoğraflarınıza erişiminizi kaybedersiniz ve hatta kalıcı olarak silinebilirler.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
google fotoğraflar alternatifi Amazon Photos
Amazon Photos

Ayrıca Bakınız:


Dropbox

Dropbox, fotoğraf yedekleme uygulamaları listesinde çok popüler bir bulut depolama hizmetidir ve doğru yapılandırılırsa iyi bir Google Photos alternatifi olarak hizmet edebilir. Telefonunuzdaki tüm fotoğrafları otomatik olarak bulutta güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir bulut sağlayıcısının en iyi üçüncü taraf entegrasyonlarından bazılarına sahiptir. Ancak, ücretsiz sürüm sınırlıdır. Yalnızca 2 GB depolama alanı elde edersiniz ve ücretli planlar rakiplerinden çok daha pahalıdır. Karşılığında, depolamak istediğiniz tek şey çocuklarınızın fotoğraflarıysa buna değmez.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
depolama uygulaması Dropbox
Dropbox

Flickr

Flickr uzun süredir piyasada ama herkes harika fotoğraf depolama planları sunduğunu bilmiyor. Öncelikle profesyonel ve amatör fotoğrafçılara yüksek kaliteli fotoğrafları barındırmanın ve paylaşmanın bir yolu olarak pazarlanır, ancak günlük kullanıcılar için de harika olabilir. Uygulama, tüm fotoğraflarınızın otomatik senkronizasyonunu veya yalnızca en iyi çekimleri kaydetmek istiyorsanız tek tek yüklemeleri sunar. Fotoğraflar ve videolar, meraklı gözleri kişisel hayatınızdan uzak tutmak için özel olarak da ayarlanabilir. Uygulama fotoğraflar için tasarlandığından, her şeyi albümlerde organize etmek için de bir fayda sağlar. Eskiden 1 TB depolama alanı sunan ücretsiz planlar, şimdi 1.000 fotoğrafla sınırlı. Sınırsız depolama alanı istiyorsanız, aylık ücret karşılığında Flickr Pro’ya sahip olmanız gerekir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi fotoğraf yedekleme uygulaması Flickr
Flickr

OneDrive

Sıradaki Microsoft’un bulut depolama çözümü. OneDrive, Office uygulamalarıyla entegrasyonu nedeniyle iş kullanıcıları için popüler bir seçimdir, ancak aynı zamanda yetenekli bir Google Photos alternatifidir. Uygulamayı telefonunuza indirebilir ve fotoğraflarınızı otomatik olarak buluta senkronize etmesini sağlayabilirsiniz. Galeri, içeriğine göre resimlerin aranmasına ve otomatik olarak etiketlenmesine izin verir (tıpkı Google Photos gibi). Ücretsiz sürüm yalnızca 5 GB ile sınırlıdır, ancak bunu aylık ücret karşılığında 100 GB’a kadar yükseltebilirsiniz. Bu, Google’ın 100 GB için aldığı fiyatın tam olarak aynısı. Microsoft 365 kullanıcıları ayrıca aylık planının bir parçası olarak 1 TB depolama alanına sahip olur. Bu, Microsoft uygulamalarını iş veya kişisel kullanım için kullanan herkes için iyi bir seçimdir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi bulut depolama OneDrive
OneDrive

Kendi Sunucunuz

Fotoğraf yedekleme uygulamaları listesindeki son Google Photos alternatifi ve açık ara en karmaşık, ancak çok yönlü olanıdır. Kendi bulut sunucunuzu kurmak, dosyalarınız üzerinde tam kontrol sağlar ve sizi herhangi bir hizmete kalıcı aboneliklerden kurtarır. Ancak, piyasadaki diğer hizmetlerden çok daha fazla zaman ve çaba gerektirecektir. Bunu yapmak için Plex, Synology, OwnCloud veya bir dizi başka hizmeti kullanabilirsiniz, ancak bu biraz teknik bilgi gerektirecektir.

fotoğraf yedeklemek için kendi sunucunuz
Kendi Sunucunuz

Siz Hangi Fotoğraf Yedekleme Uygulamasını Kullanıyorsunuz?

Fotoğraf yedekleme uygulamaları telefonunuzda depolama alanı açmak için çok önemlidir. Ayrıca fotoğraflarınızı güvenli bir şekilde saklamanızı ve istediğiniz zaman istediğiniz şekilde erişmenizi sağlar. Peki siz hangi fotoğraf yedekleme uygulamasını kullanıyorsunuz? Bizim yorumlarda bahsedib!

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın