En İyi Netflix Dizileri – 2021 Güncel Liste

Akış hizmetinin sunduğu geniş seçenek göz önüne alındığında, Netflix’te en iyi dizilerini aramak zor olabilir. Bu yüzden en iyi Netflix dizileri listesini oluşturduk ve sizinle paylaşmaya hazırız!

Netflix, normal yayın ve kablo ağlarından eleştirmenlerce beğenilen birçok TV dizisine ikinci bir hayat verdi. Şimdiye kadar yapılmış en iyi televizyon programlarından bazıları artık tıkınırcasına izlenmeye hazır. Ek olarak, izleme keyfiniz için sağlıklı bir orijinal diziler ve mini dizi portföyüne sahiptirler . Aşağıdaki bağlantıdan hizmete kaydolabilirsiniz:

Netflix’e Kaydol

12 Adet En İyi Netflix Dizileri


Breaking Bad

IMDb: 9,4/10

Netflix’te yayınlanan tüm eski dizilerden en çok izleneni bu olabilir. Bu yüzden en iyi Netflix dizileri listemizde yer alıyor. Breaking Bad, kanser tedavilerini ödemek için meth pişirerek yavaş yavaş kötülüğe inen bir lise kimya öğretmenini anlatıyor. Bu Netflix’teki en iyi dizi olabilir ve bazıları şimdiye kadar yapılmış en iyi dizi olduğunu iddia ediyor. Bryan Cranston’ın Walter White’ı canlandırması, TV ya da başka türlü, gelmiş geçmiş en iyi oyunculuk performanslarından biridir. White’ın meth yapımcı ortağı Jesse Pinkman kadar iyi olan Aaron Paul da dahil olmak üzere mükemmel bir yardımcı oyuncu kadrosu ona yardım ediyor.

Netflix’te Breaking Bad İzle
Breaking Bad
Breaking Bad

Sherlock

IMDb: 9,1/10

Bu BBC dizisi yayınlanmadan önce Sherlock Holmes hikayelerinin kuru dönem hikayesi olduğu düşünülüyordu. Dizi, danışman dedektifi modern bir ortama taşıdı ve orijinalin ruhunu kaybetmedi. Aynı zamanda Benedict Cumberbatch’i Holmes rolüyle uluslararası bir yıldız yaptı.

Netflix’te Sherlock İzle
en iyi netflix dizisi Sherlock
Sherlock

Stranger Things

IMDb: 8,7/10

Stranger Things, dönemin en popüler ve en çok konuşulan TV dizilerinden biri haline geldi. Duffer kardeşler tarafından yaratılan dizi, 1980’lerin başında büyüyen, ET ve Poltergeist gibi filmler izleyen insanlar için harika nostaljik bir eğlence sunuyor. Aynı zamanda dizi, ilişkilere ve karakterlere yönelik modern bir duyarlılıkla yapılıyor. Kurgusal Hawkins, Indiana’da yaşayıp çalışan çocuklar ve yetişkinler, dizinin ilk iki sezonunda doğaüstü tehditlerle uğraşmak zorundalar, ancak aynı zamanda genç romantizm ve daha fazlası için bolca yer var.

Netflix’te Stranger Things İzle
en popüler netflix dizisi Stranger Things
Stranger Things

The Umbrella Academy

IMDb: 8,0/10

Bugünlerde hem Televizyonda hem de film ve dizi uygulamalarında tonlarca süper kahraman dizileri var. Ancak bunların hiçbirinin The Umbrella Academy gibi olmadığını söylemek yanlış olmaz. Gerard Way tarafından yazılan ve Gabriel Bá tarafından çizilen Dark Horse çizgi roman serisine dayanan dizi, süper güçlü karakterleri için benzersiz bir başlangıç ​​hikayesiyle başlıyor. Yıllar önce, hepsi daha önce hamile olmayan kadınlar tarafından doğdu. Güçleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir milyoner tarafından alındılar. Çocuklar artık yetişkin oldular. Milyoner “babaları” artık öldü ve bir araya gelmelerinin amacının ne olduğunu merak ediyorlar ve amaçlarının dünyayı kurtarmak olduğunu çabucak öğreniyorlar. Bu dizinin bazı benzersiz karakterleri ve sanatçıları da var.

Netflix’te The Umbrella Academy İzle
The Umbrella Academy
The Umbrella Academy

The Witcher

IMDb: 8,2/10

The Witcher, Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitaplarından uyarlanan fantastik bir Netflix TV dizisidir. Bu çok popüler bir orijinal dizi haline geldi ve kesinlikle Netflix’teki en iyi diziler arasında yer alıyor. Hikaye, insan ilişkilerinde diğer yaratıklardan daha fazla sorun yaşayabilen bir canavar avcısı olan Geralt of Rivia’yı takip ediyor. Kader, onun bir büyücü ve özel yeteneklere sahip bir prensesle yollarını kesiştirir. Kendilerini çılgın maceraların içinde bulmaları uzun sürmez.

Netflix’te The Witcher İzle
en iyi netflix dizisi The Witcher
The Witcher

The Walking Dead

IMDb: 8,2/10

Robert Kirkman’ın uzun süredir devam eden çizgi roman serisine dayanan bu AMC dizisi, televizyon için anında bir hit oldu ve en iyi Netflix dizileri arasında olup yeni hayranlar bulmaya devam ediyor. Bir zombi kıyametinin sonrasını konu alan bir dizi karakterden oluşan bu dizi, hikayenin öz hikayesinin köklerini aşıyor ve medeniyet gerçekten sona ererse gerçekten ne olacağını araştırıyor. Bu aynı zamanda önemli karakterleri düzenli olarak öldüren ilk TV şovlarından biriydi, bu yüzden bunu Netflix’te izliyorsanız, erken bölümlerde gördüğünüz insanlara fazla bağlanmayın. The Walking Dead, uzun geçmişine rağmen, sizi düzenli olarak şok eden ve şaşırtan bir dizi olmaya devam ediyor. Harika performanslar ve şimdiye kadar yapılmış en iyi korku makyajlarından bazıları da dizide bulunuyor.

Netflix’te The Walking Dead İzle
zombi temalı dizi The Walking Dead
The Walking Dead

The Queen’s Gambit

IMDb: 8,6/10

Bu dizi belki de Netflix’teki en iyi dizi. 1950’ler ve 1960’larda geçen bu yedi bölümlük mini dizide Anya Taylor-Joy (The Witch) yetim bir kızı canlandırıyor. Yetimhanede yaşarken mükemmel bir satranç oyuncusu olduğunu öğrenir. Satranç dehasından usta dünya şampiyonuna giden yolunu görüyoruz. Dizi, terk edilme, çocuk dahilerin üstesinden gelmek zorunda oldukları baskının miktarı ve bu dehanın bazen bu durumda alkole olan bağımlılıktan nasıl zarar görebileceği gibi birkaç farklı temayı ele alıyor.

Netflix’te The Queen’s Gambit İzle
The Queen’s Gambit
The Queen’s Gambit

The Good Place

IMDb: 8,2/10

Bu da başka bir komedi ama ölümden sonraki yaşamı konu alıyor. The Good Place, Kristen Bell’in canlandırdığı Eleanor Shellstrop’un talihsiz ölümünden sonra The Good Place’de ortaya çıkmasıyla başlıyor. Ahiret rehberi Michael yardım etmek için elinden geleni yapar, ancak Twin Peaks’te olduğu gibi, gerçekten daha fazla bir şey söylemek istemiyoruz. Kova dolusu sürprizler izlemenizi bekliyor. Bu dizi, kendinizi ölü bulduktan sonra göründüğü kadar kolay olmayan gerçek benliğinizi ortaya çıkarmakla ilgili.

Netflix’te The Good Place İzle
en iyi netflix komedi dizisi The Good Place
The Good Place

Black Mirror

IMDb: 8,8/10

Alacakaranlık Kuşağı’nın halefi olan Black Mirror, tamamen bugünün teknolojisinin yarının büyük sorunlarına nasıl dönüşebileceği ile ilgilidir. Yaratıcı Charlie Brooker, kitle iletişim araçlarına, sosyal ağlara, yapay zekaya ve daha fazlasına olan inançlarımıza meydan okuyan gerçekten klasik bazı TV bölümleri hazırladı. İzleyiciye, birkaç farklı olası sonla hikayenin bir sonraki nereye gideceğini seçme şansı veren özel bir bölüm olan Bandersnatch bile var.

Netflix’te Black Mirror İzle
netflix en iyi orjinal dizisi Black Mirror
Black Mirror

Russian Doll

IMDb: 7,9/10

Emmy adayı bu komedi dizisi, “Groundhog Day” zaman döngüsü öncülüne yeni bir bakış. Dizinin ortak yaratıcılarından Natasha Lyonne, sürekli ölmekte olan ve 36. doğum günü partisini tekrar tekrar yaşan bir kadını canlandırmaktadır. Gerçeküstü bir zaman döngüsünde sıkışıp kalmıştır ve fâni olduğu gerçeğiyle yüzleşmelidir.

Netflix’te Russian Doll İzle
Russian Doll
Russian Doll

The Baby-Sitters Club

IMDb: 7,4/10

Netflix’te genç kızlar için yapılmış bir sürü TV dizisi var. Ancak çoğu, Disney Channel veya Nickelodeon kalitesinin üzerine asla çıkamaz. İstisna olan The Baby-Sitters Club ve en iyi Netflix dizileri listemizde yer alıyor. Klasik çocuk romanlarından uyarlanan bu uyarlama, hâlâ aynı temele sahip. Bir grup kız, ebeveynlerin küçük çocuklarına bakmalarına yardımcı olmak için bir “kulüp” oluşturur. 2020 için güncellendi, ancak yine de retro bir havası var. Sadece hedef kitlesi için değil, çocukları ile birlikte dizi izleyebilen ebeveynleri için de mükemmel bir dizi.

Netflix’te The Baby-Sitters Club İzle
netflix en iyi çocuk dizisi The Baby-Sitters Club
The Baby-Sitters Club

Bridgeton

IMDb: 7,3/10

Dönem draması, Netflix için en büyük orijinal dizi haline geldi. Grey’s Anatomy’nin yaratıcısı Shonda Rimes tarafından üretilen ve en çok satan roman serisine dayanan dizi, 19. yüzyıl Londra’sında geçiyor. Zengin aileler, oğullarını ve kızlarını evlendirmeye çalışıyor ve tabii ki bu da drama yol açıyor. İşler bazen çok kızışıyor, bu yüzden bu dizi çocuklar için değil. Ancak yetişkinler için oldukça eğlencelidir.

Netflix’te Bridgeton İzle
Bridgeton dizisi
Bridgeton

En iyi Netflix Dizileri: Mansiyonlar

Açıkçası, Netflix’teki en iyi 10 dizi için seçtiklerimiz, zaman ayırmaya değer bir sürü başka diziyi dışarıda bırakıyor. İşte en iyi Netflix dizileri listesine sonradan katılabilecek diziler:

  • Star Trek: Deep Space Nine: Uzay Yolu evreninin sevenler için derin karakterleri ve serileştirilmiş hikayeleriyle bu dizi, Star Trek’lerin en iyisidir.
  • The People vs. O. J. Simpson: American Crime Story: ABD’li futbol yıldızının nasıl suçlanıp iki kişiyi öldürmekle yargılandığını anlatan gerçek hayat suç hikayesi, şimdiye kadar yapılmış en iyi TV dizilerinden biri olmaya devam ediyor.
  • GLOW: Gerçek bir TV şovunun kurgusal bir versiyonuyla ilgili komik ve bazen düşündürücü bir dizidir.
  • You: Modern bir katilin hikayesini anlatıyor. Sevdiklerini gözetlemek için sosyal medyayı ve diğer araçları kullanır. Sevdiklerine takıntılı hale gelir ve onlar için her şeyi yapar.
  • Bojack Horseman: Konuşan bir at hakkında animasyonlu bir dizinin komik olacağını düşündüyseniz, haklısınız. Bu yetişkin Netflix dizisinde, bir zamanlar popüler bir TV dizisinin yıldızı olan ve şimdi büyük bir geri dönüş yapmak isteyen kon3uşan bir atın hikayesi.

Sizin Netflix Dizisi Tavsiyeleriniz Neler?

Bunlar bizim görüşümüze göre şu anda Netflix’te bulunan en iyi diziler. Sizin izleyip de beğendiğiniz diziler varsa bize yorumlarda bahsetmeyi unutmayın.

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

“En İyi Netflix Dizileri – 2021 Güncel Liste” üzerine 2 yorum

Yorum yapın