En İyi Tarayıcı Uygulamaları – 2021 Ücretsiz

Önemli ofis belgelerini taramak için büyük tarayıcılara ve yazıcılara sahip olmanız gerekmez. Çoğu akıllı telefon günümüzde iyi bir kamera sunduğundan, aşağıdaki en iyi belge tarayıcı uygulamaları listesinden birini kullanarak belgeleri yüksek kalitede tarayabilirsiniz. Ayrıca, PDF’leri telefonunuzla taramak bir masaüstü tarayıcı kullanmaktan daha hızlı bir işlem olabilir.

Popüler Android tarayıcı uygulamalarının birkaç avantajı, buluttan belgelere erişmenize, güçlü düzenleme özelliklerine sahip olmalarına ve hatta bazılarının OCR (Optik Karakter Tanıma) desteğiyle birlikte gelmelerine izin vermesidir. Bu nedenle, Android için en iyi tarayıcı uygulamaları listesini derledik.


En İyi Android Tarayıcı Uygulamaları:

Adobe Scan

Adobe Scan notları, formları, belgeleri, makbuzları ve görüntüleri PDF dosyalarına taramanızı sağlar. Kullanımı basit ve etkilidir.  Telefonunuzun kamerasını taramak istediğiniz belgeye yönlendirdikten sonra uygulama otomatik olarak tanıyacak ve tarayacaktır.

Hatta sayfaları gerektiği gibi sıralamanıza izin verir ve sayfalardan herhangi birini düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, taranan içeriği yeniden kullanmanızı sağlayan yerleşik OCR vardır. Birden fazla sayfayı tarayabilir ve tek bir PDF dosyasına koyabilirsiniz.

Ayrıca, belge tarayıcı uygulaması taranan dosyalarınızı e-posta ile göndermenize veya isterseniz buluta yedeklemenize olanak tanır. Genel olarak, Adobe Scan neredeyse tüm gerekli özellikleri kapsar.

Fiyattan bahsetmişken, Adobe Scan hiçbir reklam olmadan ücretsizdir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Adobe Scan

Google Drive

İlk başta, Android için Google Drive uygulamasının belgeleri taramak için dahili bir seçeneği olduğunu bilmek beni şaşırttı. Bu araç, bu tarayıcı uygulamaları listesindeki diğer Android tarayıcı uygulamaları kadar zengin özelliklere sahip olmasa da, denemeye değer çünkü çoğumuz zaten Android akıllı telefonunuzda Google Drive uygulaması yüklü.

Drive uygulamasında tarayıcı seçeneğini bulmak için sağ alt köşedeki ‘+’ düğmesini bulun ve üzerine dokunun. ‘Tara’ seçeneği de dahil olmak üzere yeni seçenekleri ortaya çıkaracaktır. Artık Google tarayıcı özelliğinin çalışması için kamera izinleri vermeniz gerekecek. Araç, belge, renk değiştirme seçenekleri, görüntü kalitesi seçici vb. İçin temel kırpma ve ayarlama özelliklerine sahiptir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi scanner Google Drive 2020
Google Drive

Office Lens

Office Lens, belgeleri ve beyaz tahta görüntülerini taramak için Microsoft tarafından geliştirilmiş güvenilir bir telefon tarayıcı uygulamasıdır. Herhangi bir belgeyi hızlı bir şekilde yakalayabilir ve görüntüleri PDF, Word veya PowerPoint dosyalarına dönüştürebilir.

Ayrıca dosyalarınızı OneNote, OneDrive veya yerel depolama alanınıza kaydetmenizi sağlar. Uygulamaya hem iş hem de okul amaçlıdır.

Office Lens reklam içermez ve uygulama içi satın alma işlemi içermez.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Office Lens

CamScanner

Not : Son zamanlarda CamScanner uygulamasının, Android cihazlara yetkisiz reklam tıklamaları üreten kötü amaçlı yazılım bulaştığını tespit edildi. Haberin ardından, CamScanner uygulamayı Google Play Store’dan kaldırdı ve uygulama için alternatif bir bağlantı yayınladı.

CamScanner, Google Play’de 100 milyondan fazla indirmeye sahip Android için en iyi tarayıcı uygulamalarından biridir. Makbuzları, notları, resimleri, faturaları, kartvizitleri veya diğer belgeleri tarayabilir ve bunları PDF veya JPEG biçiminde dışa aktarabilirsiniz. Taranan belgelerinizi kaydettikten sonra bunları etiketleyebilir, klasörlerde saklayabilir ve hatta sosyal medya üzerinden paylaşabilirsiniz.

Ayrıca, bulut baskı kullanarak belgeleri yazdırmanıza veya nominal bir ücretle fakslamanıza olanak tanır. Ayrıca, dosyaları görüntülemek için bir parola ayarlayarak önemli belgelerinizi güvence altına alabilirsiniz.

Ücretsiz tarayıcı uygulaması reklam desteklidir ve gelişmiş özelliklere erişmek için uygulama içi satın alımlar içerir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi tarayıcı uygulaması CamScanner 2020
CamScanner

Tiny Scanner

Tiny Scanner, standart özelliklerin çoğunu sunan Android için sağlam bir belge tarama uygulamasıdır. Uygulama, kullanmadan önce herhangi bir giriş gerektirmez, böylece hemen başlayabilirsiniz.

Belgeleri, makbuzları, raporları veya diğer dosyaları tarayabilir ve ileride kullanmak üzere PDF biçiminde kaydedebilirsiniz. Önemli bulut depolama hizmetlerinin çoğunu destekler ve ayrıca gerekli dosyalarınızı birkaç dakika içinde yazdırmanıza izin verir.

Ayrıca, görüntüleri düzelterek bozulmayı önlemeye yardımcı olabilecek otomatik kenar algılama özelliğine sahiptir. Uygulama beş kontrast seviyesi, belge başlığına göre hızlı arama, önemli dosyalar için şifre korumasına sahiptir.

Tiny Scanner reklam destekli ve uygulama içi satın alımlara sahip.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en hızlı tarayıcı uygulaması Tiny Scanner 2020
Tiny Scanner

Peki, Hangi Tarayıcı Uygulamasını tercih edersiniz?

Bu makalemizde sizlere en iyi tarayıcı uygulamaları listesini hazırladık. Ancak doğru olanı seçmek, ne tür bir kullanım aradığınıza bağlıdır. İster Google Drive ister Office Lens gibi önceden yüklenmiş ve kullanımı kolay bir belge tarayıcı isteyin. Ya da tüm gelişmiş tarayıcıları istiyorsanız, Clear Scanner, Adobe Scanner uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Düşüncelerini ve hangi uygulamayı kullanmak istediğinizi yorumlar kısmında lütfen belirtin. Okuduğunuz için teşekkürler.

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

“En İyi Tarayıcı Uygulamaları – 2021 Ücretsiz” üzerine 2 yorum

  1. Adobe Scan mevcüt bazen belgeleri çektiğimiz fotoğraf büyüklüğünden daha küçük olarak ekrana getirmektedir. Sayfa boyutunu orjinal, A4 vs. seçsek de bu boyut şekli değişmiyor. Bunun hatalı olduğunu düşünüyorum.

    Cevapla
  2. Adobe Scan mevcüt bazen belgeleri çektiğimiz fotoğraf büyüklüğünden daha küçük olarak ekrana getirmektedir. Sayfa boyutunu orjinal, A4 vs. seçsek de bu boyut şekli değişmiyor. Bunun hatalı olduğunu düşünüyorum.

    Cevapla

Yorum yapın