En İyi Telefon Temizleme Uygulamaları 2021

Telefon temizleme işlemi Android’de bir zorunluluk değildir, ancak performansı artırmak, pil ömrünü artırmak ve gereksiz dosyalardan kurtulmak için zaman zaman Android telefonunuzu tazelemek iyi bir fikirdir. Android temizleyicileri bunun için var. Peki bu Android temizleme uygulamaları gerçekten işe yarıyor mu?

Bazı durumlarda kullanılması telefonunuz açısından çok yardımcı olur. Örneğin, önbellek dosyaları zamanla biriktirilir ve temizlenmesi gerekir. Ayrıca, reklamlardan kaynaklanan önemsiz resimler ve küçük resimler çok fazla yer kaplar. Android telefon temizleme uygulamaları, gereksiz dosyaları bulmanıza ve silmenize yardımcı olacak mükemmel bir iş çıkarır. Ancak bunları RAM temizliği için kullanmak artık eskide kaldı, çünkü Android’in yeni sürümleri buna iyi bakıyor.

Bu nedenle, performansı yavaşlamış eski bir telefonu kullanıyorsanız, Android için en iyi temizleyici uygulama listesine bir göz atın.


En İyi Ücretsiz Android Telefon Temizleme Uygulamaları:

Clean Master

Clean Master’ın Play Store’da 1 milyardan fazla indirmesi var ve çeşitli özellikler içeriyor. Önemsiz dosyaları temizleme dışında, bu android telefon temizleme uygulaması ayrıca antivirüs programı içerir ve performans ile batarya ömrünün arttırılmasına yardımcı olur. Uygulama geliştiricileri, kötü amaçlı yazılımları ve kötü amaçlı dosyaları yakalamak için virüs veri tabanını gerçek zamanlı olarak güncellediklerini iddia ediyorlar.

Önemsiz dosyaları temizleyici, önemsiz uygulama verileri ve reklamlardan kaynaklanan önemsiz dosyalar üzerinde çalışır. Uygulama önemsizleri kaldırmasına rağmen, fotoğraflar veya videolar gibi kişisel veriler silinmez. “Charge Master” adlı ek bir özellik, durum çubuğunda pilin şarj durumunu gösterebilir. Bu mükemmel uygulama, kullandığınız diğer Android telefon temizleme programlarının yerine geçebilir.

Clean Master’in Özellikleri

 • Bildirim temizleyici
 • Oyunların yükleme hızını hızlandırmak için Game Master
 • Tehlikeli Wi-Fi bağlantılarını tespit etmek için Wi-Fi güvenlik özelliği
 • Uygulamalarınızı güvende tutmak için entegre uygulama kilidi
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Clean Master

CCleaner

Piriform’a ait olan bu popüler uygulama ile, önemsiz şeyleri kaldırabilir, telefonunuzun RAM’ini temizleyebilir ve tüm yararlı veriler için daha fazla alan kazanabilirsiniz. Çok popüler olan CCleaner, kesinlikle en iyi Android temizleyici araçları listesinde yer almayı hak ediyor. Ancak Windows 10 PC’ler ve macOS için daha belirgin bir yazılım olarak da dikkat çekiyor .

Ayrıca, aynı anda birden fazla uygulamayı kaldırma seçeneği sunar. Storage Analyzer özelliği de akıllı telefonunuzdaki alanın nasıl kullanıldığı hakkında daha iyi bir fikir verir.

Temel temizleme fonksiyonlarının yanı sıra, CCleaner ayrıca bir sistem izleme aracı sunar. Farklı uygulamaların CPU kullanımına, uygulamalar tarafından kullanılan RAM’e ve cihazın sıcaklık seviyelerine dikkat etmenizi sağlar.

CCleaner’in Özellikleri

 • Yeni güncelleme sistem izinlerini daha iyi yönetir
 • Sistem analizörü ekstra faydalar sağlar
 • Her uygulamanın bireysel etkisini kontrol etme seçeneği
 • Toplu uygulama kaldırma
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi telefon temizleme programı CCleaner
CCleaner

Go Speed

Go Speed, uygulamaların otomatik başlatılmasını durdurma özelliği sayesinde çoğu telefon temizleme uygulamasından %50 daha verimli olduğunu iddia eden hafif bir Android temizleyici uygulamasıdır. Gelişmiş izleme tekniği ile tasarlanan Go Speed ​​Android temizleyici, telefonunuzun arka planında çalışan tüm sinsi uygulamaları temizleyebilir ve durdurabilir.

Go Speed’in Özellikleri

 • Bloatware’in arka planda çalışmasını durdurmak için önceden yüklenmiş terminatör
 • Bellek durumunu gerçek zamanlı olarak kontrol etmek için kayan widget
 • Önemsiz dosyaları, önbellek dosyalarını ve geçici dosyaları kaldırmak için derin depolama
 • Nadiren kullanılan uygulamaları yönetmek için uygulama yöneticisi
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Go Speed

Ace Cleaner

En basit ama etkili Android temizleyici uygulamalarından biri olan Ace Cleaner, telefon optimizasyonunda size yeni bir deneyim verebilir. Ace Clean, Ace Boost, Sessiz Bildirim, Batarya Tasarrufu ve CPU Soğutucu gibi vurgulayıcı özellikleri ile Ace Cleaner, telefonunuzun performansını artırabilir ve en üst seviyeye çıkarabilir.

Deponuzdaki benzer fotoğrafları bulabilen, sık kullanılanlarınızı korumak ve alanı temizlemek için bunları silme seçeneği sunan harika bir yinelenen fotoğraf temizleyiciye sahip.

Ace Cleaner’in Özellikleri

 • Otomatik olarak başlayan uygulamaları durdurmak için Ace Boost
 • Sessiz bildirimler için tümleşik DND modu
 • Facebook için özel bir temizleme aracı
 • Entegre uygulama kilidi
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Ace Cleaner

All-In-One Toolbox: Cleaner, Booster, App Manager

Adından da anlaşılacağı gibi All-In-One Toolbox, gereksiz dosyaları temizlemekten çok daha fazlasını kullanabilen çok amaçlı bir Android temizleyici uygulamasıdır. Uygulama akıllı telefonunuzun verimliliğini artırmak için 30’dan fazla araca sahip. Sistem uygulaması kaldırıcı Root olmadan çalışır. Boot Speedup, telefonunuzu yeniden başlattığınızda hangi uygulamaların (sistem uygulamaları dahil) otomatik olarak başlayacağını seçmenizi sağlayan bir özelliktir.

Uygulama yöneticisi, uygulamaları toplu kaldırma veya yükleme ve uygulamaları telefon belleğinden çıkarılabilir depolamaya taşıma seçenekleriyle birlikte gelir. All-In-One Toolbox size Android’de daha hızlı, daha temiz ve daha akıllı bir mobil deneyim sunmayı amaçlamaktadır.

All-In-One Toolbox’un Özellikleri

 • Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar tarafından kullanılan alanı azaltmak için fotoğraf kompresörü
 • Telefon donanım bilgisi denetleyicisi
 • Cihazınızda depolanan büyük dosyaları tanımlama özelliği
 • Boş klasörleri ve uygulama artıklarını silme seçeneği
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi telefon temizleme uygulaması All-In-One Toolbox: Cleaner, Booster, App Manager
All-In-One Toolbox: Cleaner, Booster, App Manager

Systweak Android Cleaner

Bu güçlü Android temizleyici uygulaması temizlik özellikleri bir bolluk ile birlikte geliyor. Her zaman elle yapmayı tercih etmiyorsanız, önbelleği kaldırabilir, RAM’i artırabilir ve kullanıcı müdahalesi olmadan düzenli aralıklarla çalışabilir. Systweak’in pil tasarrufu özelliği, kullanılmayan arka plan uygulamalarını kapatabilir ve ayrıca cihazın sıcaklığını gösterir.

Bu temizleyici uygulama, artık kullanmadığınız uygulamaları görüntüleyebilen bir uygulama yöneticisi ile birlikte gelir. Cihazınızdaki gizli dosyaları görüntüleyebilir ve silebilirsiniz.
Ayrıca, uygulamadan yedekleme yapabilir ve dosyaları paylaşabilirsiniz. Dahası, Android temizleyici uygulaması önemsiz temizleyici, çift dosya temizleyici, uygulama hazırda bekletici vb. Özelliklere sahiptir.

Systweak’in Özellikleri

 • WhatsApp ortam dosyalarını tek bir yerde görüntülemek için WhatsApp Modülü
 • Belirli uygulamalardan gelen bildirimleri kapatmak için bildirim modülü
 • Gizli dosyaları görüntüleme, arşivleme, yeniden adlandırma ve silme seçeneği
 • Oyun deneyimini geliştirmek için oyun güçlendirici
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
https://youtu.be/X973B-45N_g
Systweak Android Cleaner

En İyi Telefon Temizleme Uygulamaları Listemiz

2019 Android telefon temizleme uygulamaları listesini nasıl buldun? Yorumlarını aşağıdaki yorumlarda paylaşırsan sevinirim. Eğer senin de kullandığın ve beğendiğin uygulamalar varsa yorumlar kısmında belirtmeyi unutma.

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

“En İyi Telefon Temizleme Uygulamaları 2021” üzerine 4 yorum

 1. Hepsi aynı mantık aynı derece etkili ve hiçbiri yaramaz.Benim aradığım google chrome önbelleği temizleyecek program çok mu zor anlamadım

  Cevapla
 2. Hepsi aynı mantık aynı derece etkili ve hiçbiri yaramaz.Benim aradığım google chrome önbelleği temizleyecek program çok mu zor anlamadım

  Cevapla

Yorum yapın