En İyi Zeka Oyunları – 2021 Ücretsiz

Zeka oyunları zihnimizi ve düşünce yapımızı geliştiren harika uygulamalardır. Bu zeka oyunlarının pazıl, bulmaca, desen tahmin gibi birçok kategorisi vardır. Bu kadar çok kategoriye sahip olunca güzel ve gerçekten zeka geliştiren uygulamaları bulmak biraz zor oluyor. Biz de bu makalemizde sizler için yılının en iyi mobil android ücretsiz zeka oyunları listesini hazırladık. İşte en iyi zeka oyunları listemiz.


Android İçin En İyi Ücretsiz Zeka Oyunları

Brain It On

Brain It On, Beyninize meydan okumak istediğinizde kullanabileceğiniz harika bir zeka ve bulmaca uygulaması. Oyun yatay formatta çalışıyor ve ulaşılacak çok sayıda seviyesi var.

Çok şey yapmadan oynamaya başlamak zorundasınız; sadece uygulamayı açın, ilk seviyeyi seçin ve bilmeceye başlayın.

Bu uygulamada belirli bir görevleri yerine getirmelisiniz. Bunu da size verilen tuval üzerinden gerçekleştireceksiniz. Örneğin, tuval üzerinde tutulan bir camın yere düşmesi için bir şeyler yapmanız gereken bir durum olacaktır.

Seviyeler arttıkça, bulmacanın zorluğu artar, bu da Brain It On’u en iyi Android puzzle oyunlarından birinde yapar. Ayrıca, reklamlardan kurtulmak için uygulamayı yükseltebilirsiniz.

 • Artıları : Basit kullanıcı arayüzü
 • Eksileri : İpuçları için reklam izlemeniz gerekir
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Brain It On

Monument Valley 

Monument Valley, içindeki karakterin hedefe ulaşmasına yardımcı olmanız için gereken bir bulmaca oyunudur. Bence en kaliteli ve zeka oyunları arasında en iyi oyunlardan birisi. Dolayısıyla, bu oyun en iyi zeka oyunları listeme bir giriş yapmak zorunda kaldı. Asla sıkılmayacağınız bulmacaları çözerken eğleneceğiniz harika bir oyun. Hemen indirerek denemenizi tavsiye ederim.

Oyunun tek dezavantajı, biraz hayal kırıklığı yaratan ücretli bir uygulama olmasıdır fakat aşağıdan ücretsiz bir şekilde apk olarak indirebilirsiniz. Bununla birlikte, uygulamalara para harcamak sizin için sorun değilse, Monument Valley 1 ve 2 mutlaka sahip olmanız gereken bulmaca oyunlarıdır.

 • Artıları : İlgi çekici konsept
 • Eksileri : Ücretli uygulama
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Monument Valley

Two Dots

Two Dots zeka oyunu iki nokta etrafında hareket eder. Sadece noktaları birbirleriyle buluşacak şekilde birleştirmeniz ve ikisi arasında bir bağlantı kurmanız gerekir. 

Uygulamayı açtığınızda, uygulama ekranında bulunan iki noktayı birleştirmenize izin vererek oyunu nasıl oynayacağınıza dair bir fikir verecektir. Süreç tamamlandığında, oyunun ilk seviyesi ile başlayabilirsiniz. Bölümleri kazandıkça sizi daha da zor yeni seviyelere yönlendirecek (yeni oyun şekilleriyle).

Akılda tutulması gereken noktalardan biri, noktaları yatay, dikey olarak veya dik açılı bir şekilde oluşturabileceğiniz, ancak çapraz olarak bağlayamayacağınızdır. Ek olarak, sınırlı hareketlere sahipsiniz, bu yüzden harekete geçmeden önce acele edin ve beyninizi kullanın.

Belirli bir seviyedeyken, seviyeyi geçmenizi sağlayacak hedeflere ulaşmanız gerekir. Başlangıç ​​seviyeleri oldukça kolaydır ve daha fazla seviyeye ulaşana ve göründüğü kadar kolay bir oyun olmadığını anlayana kadar bir profesyonel gibi hissedeceksiniz. Bu yüzden oyunun başlarında sıkılıp sakın silmeyin çünkü sizi zorlayacak ve zihinsel gelişiminizi olumlu yönde etkileyecek bölümlerle ilerledikçe karşılaşacaksınız.

 • Artıları : Kenetlenme.
 • Eksileri : Donmalar olabilir.
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Two Dots

Escape Game

Escape Game, nesnelerin akıllıca aranması gereken bulmaca türlerinden biridir. Oyunda bir kızın sizi oyun kavramlarını tanıttığı ve ardından oynamaya başlayabileceğiniz bir hikayesi var.

Bir ortaçağ fonunda oyun size sınırlı sayıda ipucu da veriyor, böylece sıkışıp kaldığınız durumlarda kolaylıkla ilerlemenizi sağlıyor.

Oyun, ilk seviye ile başlar (ve daha fazla seviye yükselir), burada belirli sayıda nesneyi bulmanız ve bunları sahnenin kendisinde kullanmanız gerekir. Yerleştirilen çeşitli şeylere dokunmanız ve gizli şeyleri bulmanız veya bir şeyi onarmak için iki şeyi birleştirmeniz gerekecek.

Kaçış Odası ilgi çekici olsa da, zorluk seviyesi onu yetişkinler için en uygun bulmacalardan biri yapar. Ancak, çocuklar kesinlikle oynayabilir ve beyinlerini geliştirebilirler.

 • Artıları : Hikaye biçimi
 • Eksileri : Reklamlar
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Escape Game

Move The Block

Move The Block, bulmacayı kazanmak için nesneleri (blokları) kaydırmanız gereken klasik sürgülü bulmacalardan biridir (ücretsiz bulmacalar arasında). Yapboz oyunu, her bir alt seviye ile birlikte Temel, Premium ve Eski kategoriler altında bir dizi seviyeye sahiptir.

İlk seviye ile başlattığınızda, oyunu kolaylıkla oynamak için mevcut seçeneklerin etrafında yönlendirileceksiniz. Oyun ilginç bir oyun ve ilerledikçe oyunun ne kadar bağımlılık yarattığını bile farketmeyeceksiniz.

Oyunun seviyeleri ilerledikçe bölümler zorlaşacak ve bu bölümleri geçmek için ipuçlarını kullanmak isteyebilirsiniz. Oyunun dezavantajı burada ortaya çıkıyor; Her ipucunu almak için oyunu can sıkıcı yapan bir reklam videosu izlemelisiniz.

 • Artıları : Günlük Ödüller
 • Eksileri : Reklamlar
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi zeka oyunu Move The Block
Move The Block

Jigsaw Puzzles Real

Jigsaw Puzzles Real, Tüm zamanların klasik bulmaca oyunlarından biri olan oyunun adı, en iyi ücretsiz çevrimiçi yapbozlardan biri olmak için yeterli.

Oyun, yapboz parçalarını birleştirmenin ve tek bir resmi oluşturmanın basit bir sürecini takip ediyor. Uygulama seçim için çeşitli seçenekler sunar: doğa, hayvanlar, hava ve daha pek çok şeyle ilgili resimler olabilir ve istediğinizi seçip ve bilmeceyi düzenleyebilirsiniz.

Parçalar etrafa yayılmadan önce, oynamaya başlamak için tüm resmin küçük bir ifadesi size verilecektir. Daha iyi bir fikir edinmek için görüntüyü tekrar tekrar görüntüleyebilirsiniz.

Oyun beyninizi geliştirir ve yapbozlar gerçek tahta oyunları olduğunda nostaljinin bir unsuru görevi görür.

 • Artıları : Çeşitli Bulmaca seçenekleri
 • Eksileri : Reklamlar, reklamlar ve reklamlar
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Jigsaw Puzzles Real

Skillz

Skillz, beyin gelişiminizi olumlu yönde etkileyen en iyi mobil bulmaca oyunlarından birisidir.

Uygulamayı, tek oyunculu ya da çok oyunculu oynayabilirsiniz. Bir üst seviyeye geçene kadar diğer seviyeler kilitlenir. Dolayısıyla, seviyeleri atlamak bir seçenek değildir. Buna ek olarak, önceki performansınızdan memnun kalmadıysanız oyunu tekrar oynama seçeneği de mevcut.

Seviyeler, aynı sayılar veya harfler arasında belirli bir sayı veya harf aramasını içerir, böylece beyin gücünüzü ve hızınızı test eder. Oyun oynamaya başladığınızda tüm seviyeleri geçme dürtüsü olarak oyun oldukça bağımlılık yaratıyor. Ancak, reklamların varlığı bir sorundur.

 • Artıları : Tek / Çok Oyunculu seçeneği
 • Eksileri : Zaman tabanlı oyun
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
android en iyi zeka geliştirme oyunu Skillz
Skillz

Smart: Brain Games and Logic Puzzles

Smart oyunu, çeşitli bulmaca oyunu uygulamaları arasında, birkaç zeka, mantık bulmacası içeren ve bize bedava bulmaca oynama fırsatı veren bir oyundur.

Oyun, çeşitli renk kodlu seviyelere (Mavi, Menekşe, Altın) ve diğer seviyelere (Sol ve Sağ, Blok Oyunu ve Boru Hattı) sahiptir, her seviyede bulmaca yapıcınızın tadını çıkarmanız için alt seviyelerle birlikte gelir.

Seviyeleri ve ardından alt seviyeleri seçmek, eğitmenler ile bulmacalarınıza girmenizi sağlar, böylece oyuna başlamadan önce oyunu erteleyebilirsiniz. Oyundan sıkılmamanızı sağlayacak çeşitli bulmaca seçenekleri var. Başlangıçta, oyun tereyağı kadar yumuşak olsa da, ne kadar çok seviyeye ulaşırsan o kadar zorlaşır.

 • Artıları : Birçok oyun seçeneği
 • Eksileri : Biraz kafa karıştırıcı
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi zeka geliştirme oyunları Smart Brain Games and Logic Puzzles
Smart Brain Games and Logic Puzzles

Sudoku

Sudoku, klasik ve en iyi mobil bulmaca oyunlarından biri olan başka bir zeka oyunudur. Günlük gazete bulmaca oyununu akıllı telefonlarınıza getiren Sudoku, hem dikey hem de yatay olarak sayıları ayarlamaktan ibaret.

Sayılar 9 × 9’luk bir ızgarada 1 ile 9 arasındadır (ayrıca standart bir biçimdir). Mükemmel Sudoku’yu yapmak için her bir ızgaranın aynı numaraya sahip olmamasını sağlamalısınız. Oyun, ipuçları almanıza, belirli bir girişi geri almanıza, silmenize olanak tanır.

Ek olarak, Sudoku size daha fazla beyin stimülasyonu için günlük zorluklar verir, oyunun temasını değiştirmenize ve alışveriş yaparak reklamları kaldırmanıza izin verir.

Yeni oynamaya başladığınızda oyun zor görünse de, bir süre sonra oyunu oynamak eğlenceli ve daha kolay hale gelecek.

 • Artıları : Büyük zeka oyunları
 • Eksileri : Başlatmak için biraz zaman alır
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi sudoku oyunu
Sudoku

2048

2048 daha önce duymuş olduğumuz bulmaca türlerinden biridir. Sürgülü bir bulmaca olarak, blokları kaydırmamızı ve nihayetinde ‘2048’ şeklinde dört blok düzenlememizi gerektirir. 2048 rumuzla birçok uygulamalar vardır, bunun nedeni yüksek değerlendirmelere ve indirmelere sahip olmasıdır. Bu yüzden de en iyi zeka oyunları listemde yer alıyor.

Uygulamayı açtığınızda, istediğiniz ızgaraları (4 × 4, 5 × 5, 6 × 6, 8 × 8, 3 × 5, 4 × 6, 5 × 8, 6 × 9) seçmeniz istenir. İstediğiniz ızgarayı seçtikten sonra oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, ızgara boyutları, zorlukların ızgara boyutunda artışla daha fazla olduğu anlamına gelir.

2048, beyin gelişimi, dikkat arttırıcı etkileri ve bir bulmaca oyununun amacını yerine getirdiği göz önüne alındığında en iyi bulmaca uygulamalarından birisidir. Beyninizi geliştirmek istiyorsanız, akıllı telefonunuza 2048 indirin.

 • Artıları : Basit kullanıcı arayüzü
 • Eksileri : Sık reklamlar
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
2048

Threes

Çevrimiçi olarak mevcut tüm bulmaca oyunları arasında, Threes en iyilerinden birisi. Üç ve katları gibi belirli bir sayı oluşturmak için benzer bir karo fayans konseptine sahiptir. Oyunu oynamaya başladığınızda, nasıl oynayacağınız konusunda size biraz bilgi verecektir, böylece işiniz biraz kolaylaşacaktır.

Döşemeleri kaydırmak ve iki başlığı eklemek için birleştirmek için basit bir matkabı takip ediyor. Kolay bir işlem olmasına rağmen, fayanslara katılabilmek biraz zaman alacaktır. Üç yapma ile başlar, ardından üçün diğer katları ile başlar. Her adım sizden bir tane yapmanızı bekliyor ve istediğiniz sayıyı oluşturmak için kaydırırken beyninizi kullanmanız yeterli.

Oyun akıcılığa sahip ve bir kez sık oynamaya başladığınızda, keyfine varacaksınız. Ayrıca sayıları oluşturmak için karoları kaydırmak artık günlük hedefiniz olacaktır.

 • Artıları : Bağımlılık yapıyor
 • Eksileri : Bazen takılıyor
Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Threes

En İyi Ücretsiz Zeka Oyunları Listemiz

Tıpkı zindeliğimizi sürdürmek için fiziksel bir antrenmana ihtiyacımız olduğu gibi, beyin zindeliği için de zihin egzersizlerine (bulmacalar ve daha fazlası şeklinde) ihtiyacımız var. Umarım en iyi ücretsiz Android zeka oyunları listem sizi sosyal medyadan ziyade üretken bir şeyle meşgul tutmak için yardımcı olur.

Zeka oyunları listemden hangi oyunları en çok beğendiğini bana bildir. Yapacak daha fazla zeka oyunu önerin varsa, yorumlar kısmında belirt ben de listeme alayım. Okuduğun için teşekkürler.

Oyunlar Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın