Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kullanıcı adları çoğu sosyal medya sitesinin can damarıdır, ancak iyi bir ad bulmak her zaman bir mücadeledir. Hesabınızı yıllar önce oluşturmadıysanız, istediğiniz kullanıcı adını alma olasılığınız düşüktür ve o zaman bile bunca yıl sonra pişman olabilirsiniz. Çoğumuz gibiyseniz ve gençliğinizde yaptığınız seçimlerden pişmanlık duyuyorsanız, Instagram kullanıcı adı değiştirme işleminin çok kolay olduğunu öğrendikten sonra mutlu olacaksınız.

Görünen Ad vs Kullanıcı Adı

Ancak herhangi bir aceleci karar vermeden önce, instagram görünen adınız ile kullanıcı adınız arasında bir fark olduğunu bilmelisiniz. Temelde kişisel veya ticari adınız olarak görünen adınızın çok az kısıtlaması vardır. Bunu istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz ve benzersiz olması gerekmez. Görünen adınızı değiştirmek, hatırlaması daha kolay bir şey arayanlar için daha kolay bir çözüm olabilir.

Kullanıcı adınız ise instagram hesabınızın en üstünde yer alan şeydir. Ayrıca, insanların sizi @ sembolüyle nasıl etiketlediklerine ve instagram URL’nizin sonunda ne olacağına karar verir. Instagram kullanıcı adlarının da çok daha fazla kısıtlaması var:

 • Hesabınıza özel olmalıdır.
 • 30 karakterden az olmalıdır.
 • Yalnızca harf, sayı, nokta ve alt çizgi içermelidir (boşluk veya başka sembol içermez).
 • Küfür veya kısıtlı kelime olmamalıdır.

Bunun dışında, Instagram kullanıcı adınızı ve bilmeniz gereken birkaç ekstra bilgiyi nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır 2020
Instagram Uygulamasında Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Instagram tamamen mobil ile ilgilidir, bu nedenle özetleyeceğimiz ilk yöntem Instagram uygulamasını kullanır. Yeni kullanıcı adınızı zaten düşündüğünüzü varsayarak, tam anlamıyla tamamlanması saniyeler sürer.

Uygulamada instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi için, sağ alttaki avatarınıza dokunarak profilinizi açın. Ardından, biyografinizin altındaki Profili Düzenle düğmesine dokunun. Yeni Instagram Kullanıcı Adınızı Kullanıcı Adı alanına girin ve sağ üstteki onay işaretine dokunun. İşte bu kadar basit!

Daha önce de belirtildiği gibi, Instagram kullanıcı adlarında belirli kısıtlamalar vardır ve yeni kullanıcı adınız bunlara uymuyorsa, kırmızı bir ünlem işareti ve “Kullanıcı adını alamazsın” mesajı göreceksiniz. Çalışan bir tane bulana kadar kullanıcı adınızın varyasyonlarını denemeye devam edin.

Adım adım ihtiyaç duyanlar için aşağıdaki adımları kısaca listeledik.

Uygulamada bir Instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir:

 1. Instagram uygulamasını açın ve giriş yapın.
 2. Sağ alttaki avatarınıza dokunun.
 3. Biyografinizin altındaki Profili Düzenle’ye dokunun.
 4. Kullanıcı Adı alanına yeni kullanıcı adınızı giriniz.
 5. Sağ üstteki onay işaretine dokunun.

Bilgisayarda Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

bilgisayarda instagram kullanıcı adı değiştirme 2020
Bilgisayarda Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Tarayıcıdan instagram kullanıcı adı değiştirme de bir o kadar kolaydır. Aslında adımlar birebir aynı, ancak bazı butonlar ekranın farklı yerlerinde. İşte yapmanız gerekenler:

instagram.com’a gidin ve hesabınıza giriş yapın. Ardından, ekranın sağ üst köşesindeki avatarınızı tıklayın. En üstte Instagram kullanıcı adınızın yanında bulunan Profili Düzenle düğmesini tıklayın ve Kullanıcı Adı alanına yeni kullanıcı adınızı girin. Ekranın altındaki Gönder’e tıklayın ve hazırsınız!

Uygulamada instagram kullanıcı adı değiştirme işleminin aksine, istediğiniz bir kullanıcı adının zaten kullanımda olduğuna dair bir uyarı almayacağınızı unutmayın. Bunun yerine, küçük bir açılır pencere, gönder düğmesine tıkladığınızda kullanıcı adının mevcut olmadığını size bildirir.

Size kolaylık sağlamak için aşağıda adım adım talimatları listeledik.

Web’de bir Instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir:

 1. instagram.com’a gidin ve giriş yapın.
 2. Sağ üstteki avatarınıza tıklayın.
 3. Ayarlar’ı seçin.
 4. Profili Düzenle’ye tıklayın.
 5. Kullanıcı Adı alanına yeni kullanıcı adınızı giriniz.
 6. Sayfanın altındaki Gönder butonuna tıklayın.

Instagram Kullanıcı Adınızı Değiştirdiğinizde Ne Olur?

isim değiştirdiğinde neler olur 2020
Instagram Kullanıcı Adını Değiştirdiğinde Neler Olur?

Web’deki Gönder düğmesini tıkladığınızda veya mobil cihazda onay işareti düğmesine dokunduğunuzda, Instagram kullanıcı adınız anında değiştirilecek ve önceki kullanıcı adınız serbest bırakılacaktır. Bu, başka biri onu kaparsa, geri alamayacağınız anlamına gelir.

Instagram kullanıcı adınızı değiştirmek, hesap URL’nizi de değiştirir; bu, hesabınızın çevrimiçi olarak bağlandığı herhangi bir yerin artık hata döndüreceği anlamına gelir. Web’de sahip olduğunuz tüm web sitelerini veya diğer sosyal medya profillerini güncellediğinizden emin olun.

Instagram kullanıcı adınızı değiştirmek, takipçi sayınızı sıfırlamaz, ancak kafalarını karıştırabilir.

İyi haber şu ki, bu hala aynı hesap, bu yüzden sıfırdan başlamanız gerekmeyecek. Değişiklik yüzünden kafaları karışabilecek olsa da, yine de aynı takipçilere sahip olacaksınız. Bu, daha az katılım veya takibi bırakmaya neden olabilir, ancak bu, yalnızca arkadaşlarıyla fotoğraf paylaşmak isteyen kullanıcılar için bir endişe olmamalıdır.

Instagram hesabınızın instagram’da görüntülendiği her yerde otomatik olarak güncellenir, böylece var olmayan bir hesaba bağlanma konusunda yorum yaptığınız eski gönderiler için endişelenmenize gerek kalmaz. Ancak, etiketlendiğiniz gönderiler güncellenmeyebilir ve sizi yeni gönderilerde etiketlemek isteyen kişilerin yeni kullanıcı adınızı bilmesi gerekir.


Instagram Neden Kullanıcı Adını Değiştirmeye İzin Vermiyor?

instagram kullanıcı adı değiştirme izin vermiyor 2020
Instagram Neden Kullanıcı Adını Değiştirmeye İzin Vermiyor?

Instagram yeni bir kullanıcı adı göndermenize izin vermiyorsa, bunun nedeni muhtemelen yukarıda belirtilen gereksinimleri karşılamamasıdır. En yaygın hata, o kullanıcı adının alınmasıyla ilgilidir, bu nedenle başka bir kullanıcı adı deneyin.

Eski bir kullanıcı adına geri dönmeye çalışsanız bile, başka birisinin onu almış olabileceğini ve geri alamayacağınızı unutmayın.

Bir başka olası neden, instagram uygulamasında kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde ortaya çıkabilecek uygulama önbelleğe alma işlemidir. Herkes yeni kullanıcı adınızı göreceğinden ve genellikle birkaç saat sonra kendi kendine düzeleceğinden, bu endişe edilecek bir durum değildir. Gerçekten endişeleniyorsanız, telefonunuzu yeniden başlatın. Instagram’ı kaldırıp yeniden yüklemek her zaman işe yarayan sihirli bir yöntemdir.


Instagram Kullanıcı Adını Değiştiren Birini Nasıl Bulabilirim?

Yeni bir instagram kullanıcı adı yeni bir başlangıç ​​gibi görünebilir, ancak hesabı önceden bilenler için bulmak yine de çok kolay. Hesabı zaten takip ediyorsanız, listenizde görünmeye devam edecek ve yeni gönderiler yayınınıza girmeye devam edecektir.

İnstagram kullanıcı adı değiştirme işlemi ile hesapları bulmanın bir başka yolu da görünen adlarını aramaktır. Hesabın herkese açık olduğunu ve görünen adın aynı kaldığını varsayarsak, basit bir arama ile gelmelidir.

Son yöntem, hesabın bağlı olduğu başka bir yer bulmaktır. Bu, hesabın yorum yaptığı eski bir gönderi veya başka birinin onları yeni bir gönderide etiketlemesi olabilir. Biraz uğraşarak değiştirilmiş bir Instagram kullanıcı adını bulmak çok zor değil.


Instagram Kullanıcı Adını Değiştirebildin Mi?

Bilgisayar ve telefonunuzdan 1 dakikadan kısa sürede instagram kullanıcı adınızı nasıl değiştirebileceğinizi anlattık. Instagram kullanıcı adı değiştirme işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabildin mi? Düşüncelerini yorumlarda bizimle paylaş!

Nasıl Yapılır? Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın