Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarma Uygulamaları

İnsanların yapması gereken en yaygın şeylerden biri, dosyaları mobil cihazlarından veya tabletlerinden masaüstüne aktarmaktır. Bazen bir fotoğraf, bazen bir şarkı ve çoğu zaman da aktarılması gereken bir tür belge, sunum veya başka bir dosyadır. Aslında telefondan bilgisayara dosya aktarma işleminin (ve tersi yönteminin) birkaç yolu var ve onlara burada bir göz atacağız.

Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarma Yöntemleri ve Uygulamaları

AirDroid ve Pushbullet

AirDroid, telefondan bilgisayara dosya aktarma işlemi için en popüler uygulamalardan biridir. Başka şeyler de yapabilir. Özellikler, bilgisayarınızdan SMS/MMS gönderme ve alma, cihaz bildirimlerinizi görme ve çok daha fazlasını içerir. Hatta kaybolan bir telefonu bulabilir, kamerayı kontrol edebilir ve uygulamaları kullanabilir. Ayrıca telefonunuzdan bilgisayarınıza dosya aktarabileceksiniz. Temel şeyleri ücretsiz olarak alırsınız. Her şeyi almak için servise abone olmanız gerekir. Pushbullet, biraz daha pahalı olsa bile, telefondan bilgisayra dosya aktarma konusunda hemen hemen aynı şekilde çalışır. Bu seçeneklerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Bunlar en popüler iki seçenektir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
telefondan bilgisayara dosya akarma uygulaması AirDroid ve Pushbullet
AirDroid ve Pushbullet

Bulut Depolama

Bulut Depolama, dosyaları telefondan bilgisayra veya bilgisayardan telefona aktarmak için mükemmel bir yöntemdir. Dropbox, Google Drive, OneDrive, Box.com ve diğerleri dahil, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli hizmetler vardır. Dosyaları aktarmak yeterince kolaydır. Dosyayı bir cihazda bulut depolama alanına yüklersiniz. Daha sonra başka bir cihazdan indirirsiniz. Çoğu bulut depolama uygulamasının kendi özel uygulamaları vardır ve bu, süreci kolaylaştırır. Bu yüzden daha önceden sizler için en iyi bulut depolama uygulamalarını listelemiştik. Buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Bulut Depolama
Bulut Depolama

Ayrıca Bakınız:


Feem v4

Feem, telefon ve bilgisayar arasında dosya aktarım işini çok doğru yapan basit bir uygulamadır. Aynı WiFi ağına bağlı cihazlardan bir şeyler aktarır. Buna cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar veya başka her şey dahildir. Her cihaz Feem’i indirir ve çalıştırır. Bu cihazlardan istediğinizi Feem aracılığıyla aktarabilirsiniz. WiFi’nin gerçek internete bağlı olması gerekmez. Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey yerel bir ağ. Basit, etkili, ucuz ve tasarımı güzel görünüyor. ShareIt, aynı tarzda iyi sonuç veren başka bir uygulamadır.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Feem v4

Resilio Sync

Resilio Sync (eski adıyla BitTorrent Sync) bir tür joker karakterdir. Bulut depolama gibi çalışır. Ancak, bulut depolama sunucusu kendi masaüstünüz veya dizüstü bilgisayarınızdır. İstediğiniz kadar veriyi senkronize edebilir, dosyaları istediğiniz zaman ileri geri aktarabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Mac, Linux ve Windows’u da desteklemektedir. Kesinlikle daha güvenli seçenekler arasında. Dosyalarınız asla bir bulut sunucusunda olmaz. Sadece telefonunuz ve cihazınız birbiriyle konuşuyor. Uygulama sınırlı kullanım için ücretsizdir ve isterseniz tüm özelliklerin kilidini tek bir ödeme ile açabilirsiniz.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
telefondan bilgisayara dosya aktarma uygulaması Resilio Sync
Resilio Sync

Xender

Xender, telefondan bilgisayara dosya aktarma işleminde en popüler uygulamalardan biridir. Telefonunuzu başka bir cihaza bağlamanıza ve WiFi üzerinden aktarmanıza olanak tanır. Android veya iOS telefonlar, Mac’ler, PC’ler ile çalışır. Uygulama işini çoğu zaman amaçlandığı gibi yapıyor ve testlerimizde sorunsuz çalıştı. Ancak bu, ya mükemmel çalışan ya da hiç çalışmayan uygulamalardan biridir. Ayrıca videoyu sese dönüştürme yeteneği gibi birkaç özelliği daha vardır ve görünüşe göre Facebook, Whatsapp ve Instagram videolarını indirmek için kullanabilirsiniz.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Xender

Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarmanın Diğer Yolları

Uygulamalar sizin işiniz değilse, bilgisayarınızdan telefonunuza veya tam tersi şekilde dosya aktarmanın başka yolları da vardır.

  • Bluetooth Kullan – Dizüstü bilgisayarınızda bir Bluetooth modülü varsa, cihazınızı Bluetooth kullanarak bilgisayarınızla eşleştirebilir ve dosyaları bu şekilde gönderebilirsiniz. Aktarım hızları çok yavaş olduğundan bu yöntemi yalnızca daha küçük dosyalar için kullanın. 
  • USB Kabloları – USB OTG kabloları, cihazınızı harici sabit sürücüler veya flash sürücüler gibi USB cihazlarına bağlamanıza olanak tanır. Belgeleri flash sürücünüze veya harici sabit sürücünüze aktarmak için kabloyu kullanırsınız ya da tam tersi. Nispeten ucuzdurlar.
  • E-postayla paylaş – Bu, yalnızca fotoğraflar veya belgeler gibi küçük dosyalarla çalışır, ancak çoğu dosya türünü e-postayla gönderebilirsiniz. Çoğu e-postanın ekler için yaklaşık 25 MB sınırı vardır. 
  • Sohbet için paylaş – Bu, özellikle Discord, Slack veya Skype gibi bir şey kullanıyorsanız, bir dizi dosya türü için çalışır. Dosyayı bir cihazdaki sohbette kendinize gönderir ve başka bir cihazda alırsınız. Bu, fotoğraflar, belgeler veya benzer şeyler gibi daha küçük dosyalar için çalışmalıdır. Skype ve Slack, PDF dosyaları, arşivlenmiş (sıkıştırılmış) dosyalar ve diğer belge türleri gibi şeyleri de destekler.
  • Veri/şarj kablonuzu kullanın – Bu oldukça açık. Şarj cihazınızla birlikte verilen USB kablosunu kullanarak telefonunuzu bilgisayarınıza takmanız yeterlidir. Bu, telefondan bilgisayara dosya aktarma işleminin en yaygın ve güvenilir yöntemidir.
  • Mikro SD kartınız  – Mikro SD kart desteğine sahip cihazlar, flash sürücüler gibi dosyaları aktarabilir. Dosyaları SD karta taşımak için bir dosya yöneticisi uygulaması kullanırsınız, karta aktarma işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzdan çıkarırsınız ve ardından dizüstü bilgisayarınızda kart okuyucunuza veya farklı bir adaptöre yerleştirmek için bir adaptör kullanırsınız. Ardından dosyalarınızı bilgisayarında açabilirsiniz. 
  • Android’in Yakınında Paylaş özelliği – Android’in Yakınında Paylaş yardımcı programı, Apple AirDrop’a çok benzer ancak Android için çalışır. Küçük veya büyük dosyaları hemen yanınızdaki cihazlarla hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Bu, yalnızca bir Android cihazdan başka bir Android cihaza çalışır, ancak yine de dosyaları taşımak için bir yöntemdir.
Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarma yöntemleri
Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarmanın Diğer Yolları

Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarma İşlemini Başarabildiniz Mi?

Telefondaki dosyalarımızı bazen bilgisayarımıza aktarmak isterim. Bazen de tam tersinin gerçekleşmesini isteriz. Bu yazımızda bu sorunu çözebilecek yöntemlerden ve uygulamalardan bahsettik. Peki siz aktarma işlemini başaralı bir şekilde gerçekleştirebildiniz mi? Yorumlarda bize bundan bahsedin!

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın