Telefondan Bilgisayarı Yönetme Uygulamaları

Bilgisayarınıza ulaşamadığınız ya da bilgisayar kullanmaya üşendiğiniz zamanlar oluyordur. Örneğin bilgisayarınızda film izlemek için her şeyinizi hazırlayıp koltuğunuzda uzanırken bir anda sesi fazla açtığınızın farkına vardınız. Bunun için rahatınızı bozmak istemiyorsunuz. Öyleyse, “Android telefonumu fare olarak kullanabilir miyim?” Diye düşünebilirsiniz. Cihazları zihninizle bir beyin-bilgisayar arayüzü üzerinden kontrol etmek henüz ticari olarak uygun değildir. Fakat bunun yerine, Android telefondan bilgisayarı yönetme uygulamalarımız var.

Diğer cihazlarınızı yerel Wifi, Bluetooth veya internet üzerinden herhangi bir yerden kontrol edebilen Android uygulamaları uzaktan yönetim için kullanışlıdır. Hepsinden iyisi, bazıları masaüstünüzün veya dizüstü bilgisayarınızın GUI kontrolünü tam anlamıyla elde etmek için ekran paylaşım yetenekleri bile sağlar.

Not: Diğer cihazları kontrol etmek için en iyi Android uygulamalarının bir derlemesidir. İhtiyaçlarınıza göre birini seçmeniz önerilir.


Android’den PC’yi Kontrol Etmek İçin En İyi Android Uygulama:

KiwiMote

KiwiMote, Bilgisayarınızı WiFi üzerinden bir Android telefon kullanarak kontrol etmenizi sağlayan en yüksek telefondan bilgisayarı yönetme uygulamalardan biridir. 4.0.1’in üstündeki tüm Android sürümlerini destekler.

PC tarafındaki bir sunucunun masaüstünüze veya dizüstü bilgisayarınıza kurulması gerekiyor ve Java’nın sisteminize kurulması gerekiyor. Sunucu sadece 2Mb civarında hafif. Ayrıca, sunucu yazılımı taşınabilirdir ve Windows, Mac ve Linux’ta çalışmaktadır.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
En İyi Telefondan Bilgisayarı Kontrol Etme Uygulaması KiwiMote
KiwiMote

TeamViewer

Teamviewer’ı bence en çok bilinen ve en iyi telefondan bilgisayarı yönetme uygulaması, Android telefonunuzu Windows, Linux ve macOS’ta çalışan bilgisayarları kontrol etmek için yapılandırabilirsiniz. Diğer Android cihazları veya Windows 10 taşınabilir cihazları uzaktan bile kontrol edebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi, TeamViewer zaten kitleler arasında popüler bir uzaktan kumanda uygulaması. Harika olan şey aynı WiFi veya yerel ağ üzerinde olmanızı gerektirmemesi. Böylece, bilgisayarınızı kontrol edebilir ve ekranınızı internet üzerinden neredeyse her yerden paylaşabilirsiniz.

Masaüstü sunucusunu buradan yükleyin. Kurulumun ardından size benzersiz bir kimlik numarası sağlar. Bu numarayı Android cihazınıza girin ve ardından kontrol modunda veya dosya aktarma modunda kullanabilirsiniz.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
TeamViewer

Unified Remote

Unified Remote, yıllardır uygulama mağazasında bulunuyor ve PC’nizi bir Android cihazdan kontrol etme konusunda go-to-go uygulamalardan biri. Bu uygulama, PC’nizi uzaktan kontrol etmek için Bluetooth veya WiFi kullanır ve 90’dan fazla popüler programın desteğiyle önceden yüklenmiş olarak gelir. Sunucu tarafı masaüstü programını buradan indirebilirsiniz ve Windows, Linux, macOS’u desteklemektedir.

Unified Remote, bilgisayarınızı uzaktan uykudan uyandırmak için kullanabileceğiniz LAN-Wake on özelliğini destekler. Ahududu Pi ve Arduino Yun’u bile kontrol etmenizi sağlar. Diğer kullanışlı özellikler arasında dosya yöneticisi, ekran yansıtma, medya oynatıcı kontrolü ve çoklu dokunma destekli klavye ve fare gibi temel işlevler bulunur.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Unified Remote

PC Remote

PC Remote, Windows XP / 7/8/10 ile çalışır ve PC’nizi Bluetooth veya Wifi üzerinden Android’den kontrol etmek için kullanılabilir. PC Remote’un bağlanması kolaydır, bir sürü özelliği paketler ve sunucu tarafı masaüstü programı yaklaşık 31 MB’dir.

Bir fare, klavye ve Powerpoint kontrolü gibi tüm kullanışlı özellikler bu uygulama içinde mevcuttur. Bu uygulamadaki en güçlü özellik, masaüstü ekranınızı gerçek zamanlı olarak görüntülemenizi ve dokunmatik giriş ile kontrol etmenizi sağlayan “Uzak Masaüstü” dür.

Bu PC uzaktan kumanda uygulamasının en ilgi çekici özelliklerinden biri, masaüstünüzde bir dokunuşla başlatabileceğiniz ve bu uygulamadaki oyun kumandasını kullanarak oynayabileceğiniz 30’dan fazla klasik konsol oyununa sahip olmasıdır. Kullanılabilir birçok varsayılan gamepad düzeni var. Hatta kendin bile yapabilirsin.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
PC Remote

Chrome Remote Desktop

Google tarafından yapılan telefondan bilgisayarı yönetme uygulaması, bilgisayarınızı görüntülemenizi ve telefonunuzu veya başka bir bilgisayarı kullanarak herhangi bir yerden uzaktan kontrol etmenizi sağlar. Elbette, uzaktan paylaşım özelliklerini kullanmak için bir Google hesabınız olması gerekir.

Chrome Uzaktan masaüstü, canlı ekran paylaşımına izin verir, hızlı ve duyarlıdır. Android cihazınızı fare gibi kullanabilir veya bilgisayarınızı dokunmatik yanıtla da kontrol edebilirsiniz. Bu ücretsiz uzaktan kumanda uygulamasını, kolay kurulum işlemini ve iyi görünümlü bir kullanıcı arayüzünün olması bu uygulamayı önermek için yeterli.

Chrome tarayıcısı için Chrome Remote Desktop uzantısını bu bağlantıdan indirilebilirsiniz.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi telefondan bilgisayarı kontrol etme uygulaması Chrome Remote Desktop
Chrome Remote Desktop

Telefondan Bilgisayarı Yönetme Hakkında Sizin Yorumlarınız

Bilgisayarınızı telefondan kontrol etme uygulamalarını nasıl buldunuz? Hem PC’nizin ekranını telefonunuzda paylaşmanıza izin veren uygulamayı hem de telefonunuzu fareye ve klavyeye çevirenleri eklemeye çalıştık. Böylece, kullanımınıza bağlı olarak bu Android uzaktan kumanda uygulamalarından birini seçebilirsiniz. Aşağıdaki yorumlar kısmında düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın.

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın