VPN Nasıl Kurulur? – 2021 Ücretsiz

Çevrimiçi ortamda daha fazlasını yapmaya devam ederken, özellikle de neredeyse herkes evde sıkışıp kaldığına göre, etkinliğinizi güvende ve gizli tutmak giderek daha önemli hale geliyor. İyi bir VPN (Sanal özel ağ), bu endişelerin bazılarının ele alınmasında uzun bir yol kat edebilir. Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bir VPN mi kurmak istiyorsunuz? İşte VPN nasıl kurulur sorusunun cevabı!


Android Ayarlar Menüsünden VPN Nasıl Kurulur?

VPN desteği Android’de yer alır, böylece bir uygulamayı indirmenize gerek kalmadan telefonun Ayarlar menüsünden kolayca kurabilirsiniz.

Android’de manuel olarak VPN nasıl kurulur?

  1. Telefonun Ayarlar menüsünü açın. Aşağıdaki talimatların sahip olduğunuz cihaza göre değişebileceğini unutmayın.
  2. Wi-Fi ve İnternet veya Kablosuz ve ağlar’a dokunun. Temel olarak, ağ ayarları sayfasına gitmeniz gerekir.
  3. VPN’e dokunun. Bazı cihazlarda, önce Diğer’e dokunarak seçenekleri genişletmeniz gerekebilir.
  4. Sağ üst köşedeki artı işaretine dokunun. Birini görmüyorsanız, gelişmiş seçenekler menüsünü açmanız gerekecektir (genellikle üç dikey nokta simgesine dokunarak).
  5. Sunucu adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi gerekli bilgileri girin. Bu bilgi size ağ yöneticisi tarafından sağlanacaktır.

Bir Android telefondaki yerleşik VPN özelliği, PPTP, L2TP ve IPSec desteği ile birlikte gelir. Hiçbiri en güvenli değildir ve özellikle PPTP oldukça eskidir. Kesinlikle mecbursanız veya bağlanmak istediğiniz özel ağ için OpenVPN protokolü yoksa bu yöntemi kullanın.

android ayarlar vpn kurma
Android Ayarlar Menüsünden VPN Nasıl Kurulur?

OpenVPN Ağlarına Bağlanma

Belirtildiği gibi, Android’in VPN ayarları henüz OpenVPN ağlarını desteklemiyor. Bunun yerine OpenVPN Connect gibi üçüncü taraf bir uygulamaya güvenmeniz gerekecek. OpenVPN’in resmi uygulaması, Android 4.1 ve üzeri herhangi bir cihazda çalışır.

OpenVPN ağlarına manuel olarak nasıl bağlanılır?

  1. Google Play Store’dan uygulamayı indirin .
  2. Ağ yöneticiniz gerekli bilgileri sağlamalıdır. Uygulama, bir URL kullanarak veya telefonunuzda bir .ovpn dosyası seçerek bir profil içe aktarmanıza izin verir.
  3. El ile bir proxy bağlantısı da ekleyebilirsiniz.
  4. Ayarlar bölümü, protokolü seçmenize, bir acil anahtarı etkinleştirmenize ve bir pil tasarrufu modu ayarlamanıza olanak tanır.
openvpn bağlanma
OpenVPN Ağlarına Bağlanma

Üçüncü Taraf Bir Uygulama Kullanın

Yukarıdaki adımların çoğunlukla uzaktan çalışırken bir ofis VPN ağına bağlanmak isteyen herkes için olduğunu unutmayın. Kişisel kullanım için bir VPN hizmeti arıyorsanız, çoğu sağlayıcı birden çok cihazı ve platformu destekler. Kaydolduktan sonra, bilmeniz gereken tek şey Android uygulamalarını indirmektir.


VPN Önerilerimiz

ExpressVPN’i etraftaki en basit VPN’lerden biridir, birden çok platformu ve cihazı destekler, aynı zamanda mükemmel bağlantı hızları sağlar. Yine de daha pahalı tarafta ve herkes bundan hoşlanmayabilir. ExpressVPN, sanal özel ağ endüstrisindeki en güvenilir markalardan biridir. Sunucuları 94 ülkede ve dünya çapında 145 lokasyonda bulunmaktadır. ExpressVPN’in GFW’den kaçmak için Hong Kong’da gizli sunucuları bile var.

NordVPN, ExpressVPN kadar etkileyicidir. Aslında, kendi lehine giden epeyce faktör var. Nord, gerçekten etkileyici sayıda sunucuya sahiptir ve çok daha fazla güvenlik özelliğine sahiptir. Uzun vadeli planları da onu çok uygun kılıyor.

Cyberghost, başka bir kişisel favoridir ve varsayımları ortadan kaldırmak isteyenler için harika bir seçenektir. Her şeyi modlara ve kategorilere ayırarak gerçekten basitleştirir. Çok sayıda sunucu, kötü amaçlı yazılım engelleme, harika güvenlik özellikleri ve uygun fiyat etiketi gibi hepsi olumludur. Bağlantı hızları bir sorundu, ancak bu da zamanla iyileşti.

vpn önerisi
VPN Önerilerimiz

Buraya kadar geldiyseniz, VPN nasıl kurulur konusunda iyi bir fikriniz olmalı. Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Nasıl Yapılır? Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın