WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Çok beklenen WhatsApp karanlık modu, çeşitli Android ve iOS sürümleri için başlatıldı. Yoğun beta testinden sonra, WhatsApp karanlık modu nihayet dünyadaki tüm kullanıcılar için mevcut olacak. Android ve iOS kullanan kullanıcılar, yalnızca sistem genelinde karanlık temayı uygulayarak WhatsApp karanlık mod özelliğini etkinleştirebilirler.

The Verge tarafından bildirildiği gibi , Android kullanıcıları WhatsApp ayarları menüsünde bulunan karanlık temayı etkinleştirebilirler. Facebook karanlık modunu telefon ekranının parlaklığını düşürecek şekilde yeniden tasarladı. Facebook, test sırasında geliştiricilerin saf siyah ve beyazın yüksek kontrast oluşturduğunu anladığını söylüyor.

Kullanıcılar yüksek kontrast nedeniyle göz yorgunluğu çekebilirler. Bundan kaçınmak için, parlaklığı azaltan ve okunabilirliği artıran kirli beyaz renkle birlikte özel bir koyu arka plan eklenir. WhatsApp koyu modu, iOS ekranlarında saf siyah ve Android ekranlarında koyu gri görünecektir.


WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir

Android cihazlarınızda WhatsApp uygulamasını karanlık temasıyla kullanmak istiyorsanız işte yapmanız gerekenler:

WhatsApp Karanlık Mod
WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir – 1
WhatsApp Karanlık Mod Etkinleştirme
WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir – 2
  1.  Google Play Store’u ziyaret edin ve mevcut en son WhatsApp sürümünü indirin.
  2. En son sürümü yükledikten sonra, uygulamayı açın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı menü düğmesine dokunun.
  3. Açılır menüden ayarlar seçeneğine ve sonraki ekrandan “Sohbetler” seçeneğine dokunun
  4. Bir sonraki ekranda tema adında bir seçenek göreceksiniz. Tema düğmesine dokunun ve koyu modu seçin.
  5. Şimdi WhatsApp karanlık temanızın tadını çıkarın.

Eğer WhatsApp’ın koyu mod özelliğini beğenmediyseniz tekrardan aynı yere gelerek “Tema Seç” kısmından temanızı açık renkli haline geri çevirebilirsiniz. Fakat gözleriniz için koyu temanın daha iyi olacağını unutmayın.

Ayrıca WhatsApp için karanlık modun tüm ülkelerde mevcut olmadığını lütfen unutmayın, çünkü bu güncellemeyi piyasaya sürmek biraz zaman alacak. WhatsApp karanlık mod güncellemesi önümüzdeki haftalarda Hindistan ve diğer ülkelere de ulaşacak.


WhatsApp Karanlık Modu Hakkında Sizin Yorumlarınız

WhatsApp uzun bir aradan sonra artık koyu mod özelliğini tüm Android ve IOS cihazlara getirdi. Bu karanlık mod sayesinde artık gözlerimiz daha az yorulacak ve karanlık ortamlarda ekranın göz yakan ışığından kurtulacağız. Peki sizlerin bu güncelleme hakkındaki düşünceleri neler? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Nasıl Yapılır? Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın