WhatsApp Kişi Silme ve Ekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp, arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim kurmanın harika bir yoludur, ancak telefonunuzun eski okul çağrıları ve SMS mesajları için kullandığı aynı kişi listesine dayanmaktadır. Neyse ki, doğrudan uygulamanın içinden bir WhatsApp kişi eklemek veya silmek kolaydır ve sadece birkaç dakika sürer. İşte WhatApp kişi silme ve ekleme işleminin nasıl yapılacağı!


WhatsApp’a Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Kişi Ekleme
WhatsApp’a Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp varsayılan olarak kişilerinizi telefonunuzdaki kişiler uygulamasıyla senkronize eder. Kişi eklemek için tek yapmanız gereken kişiyi telefonunuzda kullandığınız kişi uygulamasına eklemektir. Bunu nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, doğrudan WhatsApp içinden bir kişi ekleme istemini alabilirsiniz.

WhatsApp’a Kişi Nasıl Eklenir?

  1. Telefonunuzda WhatsApp’ı açın.
  2. Ekranın sağ altındaki sohbet balonuna dokunun.
  3. Yeni Kişi ekleme butonuna basın.
  4. Kişinin ayrıntılarını girin ve kişiyi kaydedin.

Hepsi bu kadar! Kişilerinizden biri WhatsApp’ta görünmüyorsa, sohbet balonuna , ardından sağ üstteki üç noktaya ve ardından Yenile’ye dokunarak listeyi yenileyebilirsiniz. Tüm kişiler artık uygulama içinde görünmelidir.

Bu kişi hala listede görünmüyorsa, telefonlarında WhatsApp yüklü olmayabilir. Onlara arkadaşlarını davet et menüsünden davet gönderebilirsiniz.


WhatsApp’dan Kişi Silme Nasıl Yapılır?

WhatsApp'dan Kişi Silme
WhatsApp’dan Kişi Silme Nasıl Yapılır?

WhatsApp kişisini silmek, yukarıda belirtilen kuralların aynısını izler. Bunları silmek için kişi listenizden kaldırmanız gerekir. Bunu WhatsApp içinden de yapabilirsiniz.

WhatsApp’da Kişi Nasıl Silinir?

  1. WhatsApp’ta kaldırmak istediğiniz kişiyle bir sohbet açın.
  2. Sağ üst kısımdaki üç nokta dokunun ve kişiyi görüntüle seçeneğine basın.
  3. Tekrardan sağ üsttek üç noktaya dokunun, sonra adres defterinde görüntüle seçeneğine basın.
  4. Kişiyi kişiler uygulamanızdan silin.

WhatsApp kişisini silmenin, onları yalnızca kişi listenizden kaldıracağını unutmayın. Gelecekteki mesajları engellemek istiyorsanız, sohbeti temizleyebilir, o kullanıcıyı rapor edebilir veya aynı menüden engelleyebilirsiniz.


WhatsApp Kişi Silme ve Ekleme Hakkında Yorumlarınız

Bu makalemizde sizlere WhatsApp üzerinde silmek veye eklemek istediğiniz kişileri nasıl silip ekleyebileceğinizi anlattık. WhatsApp telefonunuzun rehberiyle birlikte çalıştığı için WhatsApp kişi silme ve ekleme işlemlerini rehberinizde yapmanız gerekiyor. Eğer bu işlemleri yaparken karşılaştığınız sorunlar varsa veya bu konuda söylemek istediğiniz herhangi bir şey varsa lütfen yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Nasıl Yapılır? Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

“WhatsApp Kişi Silme ve Ekleme Nasıl Yapılır?” üzerine 8 yorum

Yorum yapın