En İyi Emülatörler – 2021 Ücretsiz

Akıllı telefon oyunları, oyun konsolu ve PC düzeyinde olmaktan uzak olabilir. Yine de, her yıl piyasaya sürülen çok sayıda mükemmel oyunla işler daha iyi hale geliyor. Aslında, bu yeni oyunlardan bazılarını dokunmatik ekranda oynamak oldukça rahatsız edici ve bunun yerine klavye ve fare veya bir denetleyici kullanmayı tercih ederim. Neyse ki, PC’de Android oyunları oynamanın yolları var! Bu yüzden sizlere en iyi emülatörler listesi hazırladık:

Seçenekler biraz sınırlı olsa da, sizler için birçok emülatörü denedik ve en iyi 3 emülatörü burada derledik. İçeri girelim ve PC’nizde Android oyunları oynamanıza izin verecek üç emülatöre hızlıca bakalım.

Not: Kullandığım sistem 10. Nesil Intel Core i7 işlemci, Intel Iris Plus grafik kartı, 16GB RAM, 13.3 inç 4K ekran ve Windows 10 çalıştırıyor. Performans yapılandırmanıza bağlı olarak değişebilir.


Bilgisayar İçin En İyi Emülatör Uygulamaları:

Bluestacks 4 / MSI App Player

en iyi emülatörler Bluestacks 4 / MSI App Player 2020
Bluestacks 4 / MSI App Player

Bluestacks, birkaç yıl önce bilgisayarımda Android oyunları oynamak için kullandığım ilk Android emülatörlerinden biriydi. Bugün bile en iyi emülatörler arasında olmaya devam ediyor, 2018’de piyasaya sürülen en son sürüm Bluestacks 4 daha da iyi hale geldi.

Başlarken:

Başlamak için tek yapmanız gereken Bluestacks’ı web sitesinden indirip kurmaktır. Bluestacks 4 Android 7.0 Nougat üzerinde çalışır. Android sürümünün kaç yaşında olduğunu dehşete düşürmeden önce, bu tür emülatörlerin gidebildiği kadar güncel olduğunu unutmayın. İyi haber şu ki, çoğu uygulamayı ve oyunu her iki şekilde çalıştırmakta sorun yaşamamanız gerekir.

Herhangi bir Android cihazında yaptığınız gibi Google hesabınızla kaydolmanız gerekir. “My Library” bölümüne giderek Google Play Store’dan uygulama indirebilirsiniz. “Game Center” mükemmel önerilerle doludur ve ayrıca en iyi oyunları bulmak için çeşitli koleksiyonlar ve türler arasında gezinebilirsiniz.

Bluestacks ayrıca başka bir mükemmel emülatör olan MSI App Player’ı yaptı , ancak aslında farklı bir görünüme sahip aynı şey. Arayüz çok daha temiz ve büyük olasılıkla önceden ne indireceğinizi bilmeniz gerekecek. Birkaç oyun önerisi var, ancak çoğunlukla MSI ürünleri sergileniyor.

Özellikler:

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, her iki emülatörle de aynı özelliklere sahip olursunuz. Oyun kontrolleri ve klavye eşleme son derece özelleştirilebilir, bu nedenle bir PC oyun deneyimini çoğaltma konusunda herhangi bir sorun yaşamamanız gerekir. İyi haber şu ki, klavye haritalaması çok fazla uğraşmasa bile oldukça sağlam. Çekim ve MOBA için yerleşik modlar da bu konuda çok yardımcıdır.

Aynı oyunu birden fazla hesapla oynamanıza izin vererek strateji oyunlarına yeni bir boyut kazandırır. Herhangi bir karışıklığı önlemek için farklı oyunlar da oynayabilirsiniz. Emülatör ayrıca bir kayıt özelliği, yerleşik ve kolayca erişilebilir ekran görüntüsü düğmeleri ile birlikte gelir.

Ayarlara gelince, Bluetacks ve MSI App Player, ekran çözünürlüğünü qHD’den Quad HD’ye ayarlamanıza ve DPI’yi 160 ile 320 arasında ayarlamanıza izin verir. Cihazınız destekliyorsa, grafik modunu değiştirebilir ve özel bilgisayar grafikleri kullanacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Verim:

Her iki emülatörde Asphalt 9, Madden NFL Mobile ve Fifa Mobile oynadım ve harika zaman geçirdim. Birkaç gecikme vakası vardı, ancak oyunla ilgili gerçek sorunlara neden olmak için yeterli değil. Emülatörler oldukça hızlı yüklendi, ancak bir oyun başlatmak biraz zaman aldı.

Her ikisinin de temelde aynı olduğunu bilsem de, MSI App Player’ın daha pürüzsüz olduğunu hissettim. Oyunlar, Bluestacks’ta oynarken fark edilir derecede daha fazla donma eğilimi gösterdi. Bunun nedeni, Bluestacks arabiriminin çok fazla şey yapması olabilir, ancak bu muhtemelen oyun performansını etkilemez. Her iki durumda da, PC’nizde Android oyunları oynamak istiyorsanız hem Bluestacks hem de MSI App Player harika seçeneklerdir.

Bluestacks İndirin MSI App Player İndirin

NoxPlayer

en iyi emülatörler NoxPlayer 2020 Ücretsiz
NoxPlayer

Nox Player, Bluestacks’a gerçekten iyi bir alternatif olarak kabul edilir ve benzer yeteneklerle birlikte gelir. Yarışma gibi, Nox Player da Android 7.0 Nougat’ı çalıştırıyor, Google Play Store’dan oyunlar ve uygulamalar indirmenize izin veriyor. Bu yüzden en iyi emülatörler arasında bulunuyor.

Başlanken:

Emülatörü Nox Player web sitesinden indirin ve PC’nizde oyun oynamaya başlamak için yükleyin. Nox Player arayüzü, Android tablette gördüklerinize çok benzer, ancak oldukça eski bir arayüz. Ekran bazı önceden yüklenmiş uygulamalarla açılır ve sağ alt köşeye yerleştirilmiş gezinme tuşlarıyla (geri, ev ve son uygulamalar) birlikte gelir. Google Play Store’u “Araçlar” klasöründe bulacaksınız ve Google hesabınızla oturum açtıktan sonra başka bir şey indirebilirsiniz.

Özellikler:

Nox Player, en azından ilk bakışta Bluestacks kadar özelliklerle dolu değil. Klavye eşleme de son derece özelleştirilebilir. Bununla birlikte, Bluestacks önceden yüklenmiş bazı profiller oluştururken, Nox ile tamamen sıfırdan başlamanız gerekir. Çoğu insan her şeyi kendi zevkine göre ayarlayacağı için bu iyi, ama kesinlikle bir acemi için bir öğrenme eğrisi var.

Nox’ın geride kaldığı diğer bir özellik, maksimum Full HD olarak ayarlanabilen ekran çözünürlüğüdür. Grafik yoğunluğunun ne olacağına karar vermek için bir performans modu da seçebilirsiniz.

Verim:

Nox Player kullanarak Asphalt 9 ve Sniper Strike oynadım. Birkaç gecikme ve donma örneği vardı. Emülatör yeterince hızlı başladı, ancak bir oyunun yüklenmesi oldukça uzun sürdü.

Örneğin, Asfalt 9’da bir yarış başladığında, gecikme çok belirgindi. Bununla birlikte, çabuk iyileşti ve her şey bu ilk tökezlemeden sonra beklendiği kadar sorunsuz çalıştı. Bunların yüklenmesi biraz zaman alsa da, özellikle grafik yoğun olmayan oyunlarda işler çok daha iyiydi.

NoxPlayer İndirin

Gameloop

en iyi emülatörler Gamelook 2020 ücretsiz
Gamelook

Daha önce Tencent Gaming Buddy olarak bilinen Gameloop, PUBG Mobile’ın resmi emülatörü olarak başladı. PUBG Mobile orijinal PC oyununun mobil versiyonu olduğu için bu kafa karıştırıcı görünebilir. Ancak bu emülatör ile bazı kullanıcılar her iki dünyanın en iyilerinin tadını çıkarabilir. Bununla birlikte, Gameloop ile de yapabileceğiniz çok daha fazlası var.

Başlarken:

Yine, tek yapmanız gereken uygulama oynatıcısını indirip yüklemektir . Bluestacks gibi, bir sürü mükemmel oyun içeren bir Oyun Merkezi ile karşılaşacaksınız. Tabii ki, arkasındaki şirket göz önüne alındığında, daha çok PUBG Mobile sergileniyor. Ancak, birçok FPS, MOBA ve strateji oyunu da bulacaksınız.

Uygulama bölümü Whatsapp, Instagram, Youtube ve daha fazlası gibi bazı popüler seçenekleri de içerir. Ancak, Google Play Store’a kolayca erişilemez. “Oyunlarım” sekmesine geçmeniz ve Google Yükleyici seçeneğinden yüklemeniz gerekir. Play Store’dan indirdiğiniz tüm oyun ve uygulamalarda “non-Gameloop” etiketi bulunur.

Özellikler:

Gameloop partinin en az özelliği ile geliyor. Çoklu senkronizasyon özelliği yoktur ve aslında bir oyun yüklediğinizde hile yapmayan mod otomatik olarak etkinleştirilir. Ancak, ekran görüntüsü alma, oyununuzu kaydetme ve klavye eşleme gibi olağan özellikler kullanılabilir.

Klavye eşleme kurulumu, kullanımı daha kolay olanlardan biridir. Hatırlanması gereken bir şey, önceden ayarlanmış özelliklerin, en azından ilk önce denediğim oyunlarla neredeyse kullanılamaz olduğu için kendiniz özelleştirmeniz gerekecek. Yine de yapmayı tercih ederim, benim için çok fazla bir şey değildi. PUBG için her şey mükemmel bir şekilde yerinde.

Ekran çözünürlüğü söz konusu olduğunda dahil seçenekler sadece 1280 x 720’ye kadar çıkıyor. Ancak, manuel olarak Full HD’ye ayarlayabildim, bu bir seçenektir. DPI’yi 160 ile 480 arasında da değiştirebilirsiniz.

Verim:

Tabii ki PUBG Mobile oynadım, aynı zamanda Asphalt 9 ve Call of Duty Mobile’ı da denedim. Yine de emülatör ile başlayalım. Dört seçenekten Gameloop, başlamak için en hızlı oyundu ve kullanıcı arayüzünde ilerlerken her şey gerçekten pürüzsüz. Bir oyun yüklerken minimum sistem gereksinimlerini görebilirsiniz, böylece PC’nizin çalışıp çalışamayacağı hakkında iyi bir fikriniz vardır.

Oyun performansı her yerde. “non-Gameloop” bir oyun olan Asphalt 9 pratik olarak oynanamaz durumdaydı. Oyunun yüklenmesi çok uzun sürdü, son derece tembeldi ve çok fazla kare donması vardı. Fakat Call of Duty Mobile ve PUBG oynarken gerçekten iyiydi. İşte bu yüzden en iyi emülatörler arasında.

Her ikisinin de yüklenmesi hızlıydı ve oyun neredeyse hiç gecikme veya donma olmadan pürüzsüzdü bir şekilde çalıştı. Aslında o kadar iyiydi ki geri döndüm ve performansın aynı olup olmadığını görmek için Call of Duty’i Bluestacks’a yükledim. Yakın bile değildi.

Gameloop İndirin

En İyi Emülatör Hangisi?

Bu makalemizde sizlere en iyi emülatörler listesini hazırladık. PC’nizde Android oyunları oynamak istiyorsanız bu dört emülatör – Bluestacks 4, MSI App Player, Nox Player ve Gameloop – harika seçeneklerdir. Hiçbiri mükemmel değil, ancak çoğu uygulama ve oyun için Bluestacks veya MSI App Player’ı öneriyorum. “Akıllı kontrol” ön ayarları için en iyisidir ve bir oyuna hemen atlamayı çok kolay hale getirir.

Ancak, PUBG Mobile veya Call of Duty Mobile gibi Tencent oyunları oynamak istiyorsanız, Gameloop bu durumda en iyi seçenektir. Tabii ki, sahip olduğunuz PC’ye bağlı olarak deneyiminizin farklı olabileceğini unutmayın. Söylemek istediğiniz başka herhangi bir şey varsa yorumlarda bize bildirin!

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın