Telefondaki Fotoğraf Bilgisayarda Görünmüyor (Çözüm)

Bazen akıllı telefonunuzdaki dosyaları Windows PC’nizde görmek, hatta aktarmak isteyebilirsiniz. Ancak bazen telefonunuzu bir USB kablosuyla PC’nize bağladığınızda, bilgisayar telefonunuzda herhangi bir dosya olduğunu göstermez. Bu sizde de olduysa, bu yaygın sorunu çözebilecek olası bir çözüm var. Telefondaki fotoğraf bilgisayarda görünmüyor diyorsanız çözüm aşağıda sunulmuştur.


Telefondaki Fotoğraflar Bilgisayarda Nasıl Bulunur?

  1. Telefonunuzdan PC’nize USB kablonuzu taktıktan sonra, telefonunuzun ekranında USB için bir bildirim görmelisiniz.
  2. Bu bildirime dokunun ve ardından varsayılan olarak “Yalnızca şarj etme” diye ayarlanmış USB bağlantısı için bir mod seçeneği görmelisiniz.
  3. Modu “Dosya aktarımları (MTP)” veya “Fotoğraf aktarımları (PTP)” olarak değiştirin. Artık telefonunuzun dosyalarını PC’nizde görmelisiniz.

Umarım bu basit düzeltme, telefonunuzun dosyalarını PC’nizde görüntülemenize izin verir. Eğer hala telefondaki fotoğraf bilgisayarda görünmüyor diyorsanız, telefonunuz için daha yeni aygıt sürücülerini bulmayı ve yüklemeyi denemek isteyebilirsiniz. Bu da sorununuzu çözebilir. Ayrıca telefonunuzu yeniden başlatıp bu adımları tekrar uygulamayı denemek de işe yarayabilir.

Telefondaki Fotoğraf Bilgisayarda Görünmüyor
Telefondaki Fotoğraf Bilgisayarda Görünmüyor

Sorununuz Çözüldü Mü?

Telefondaki dosyaları, görüntüler veya videoları bilgisayara aktarmak için bazen sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu makalemizde bu sorunu çözebilecek en yaygın çözümler sunulmuştur. Eğer sizin uyguladığınız başka bir yöntem varsa bize yorumlarda bahsedin.

Nasıl Yapılır? Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

“Telefondaki Fotoğraf Bilgisayarda Görünmüyor (Çözüm)” üzerine 2 yorum

Yorum yapın