En İyi Matematik Uygulamaları – 2021 Ücretsiz

Matematik birçok insan için zor bir konudur. Sayıların yaptığı bir sürü şey var. Ayrıca, matematik gibi daha karmaşık matematiklerin yanı sıra aritmetik gibi temelleriniz de dahil olmak üzere bir ton farklı matematik türü vardır. İnsanlar çeşitli nedenlerle matematik uygulamaları ararlar, ancak çoğu eğiticidir. Böylece, bu listeyi yazarken buna odaklandık. İşte hazırladığımız Android için en iyi matematik uygulamaları.


En Çok Başarı Kazandıran Matematik Uygulamaları:

Brainly

Brainly öğrenciler için bir sosyal ağ uygulaması. İnsanların ev ödevlerinden sorular sormasına izin verir. Diğer üyeler, sorunun nasıl çözüldüğüne dair açıklamalarla soruları yanıtlar. Brainly birçok konuda da yardım sunar. Mevcut konuların tam listesi için Google Play Store açıklamasına bakın. Birçok eğitim seviyesinde kullanıcılar bulunur. Sorunuzun çözümü ağdaki insanların bilgisiyle doğru orantılıdır. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir. 

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi matematik uygulaması Brainly 2020
Brainly

HiPER – Hesap Makinesi

HiPER mükemmel bir bilimsel hesap makinesidir. Bu, tüm eğitim düzeyleri için geliştirilmiş bir uygulamadır. Ücretsiz sürümde on basamak ve üç üstel basamak bulunur. Premium sürüm, bunu 100 normal basamağa ve dokuz üstel basamağa yükseltir. Diğer bazı özellikler arasında karmaşık sayılar, 200 birim arasında dönüştürme, kesirler için destek ve tonlarca başka şey bulunur. Google Play’de tartışmasız en iyi bilimsel hesap makinesi uygulaması olduğunu düşünüyoruz. Uygulamanın premium sürümü de bulunmaktadır.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi hesap makinesi uygulaması Hiper 2020
HİPER

Khan Academy

Khan Academy daha geleneksel matematik uygulamalarından biridir. Ders benzeri bir ortamda matematiği (ve diğer konuları) gözden geçirmenizi ve yeniden öğrenmenizi sağlar. Uygulama 10.000’den fazla video, 40.000 soru ve tonlarca farklı matematik içerir. Buna istatistikler, trigonometri, matematik, temel cebir, cebir öncesi, aritmetik ve daha pek çok şey dahildir. Yeni şeyler öğrenmek istediğiniz derslerin birçoğunu veya önceden bildiğiniz şeyler için bilgi tazeleme olarak tekrar alabilirsiniz. Khan Academy’nin en iyi özelliği fiyatıdır. Sonsuza kadar kullanmak tamamen ücretsizdir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi ders çalışma uygulaması Khan Academy 2020
Khan Academy

Photomath

Photomath, kamera işlevselliğine sahip birkaç iyi matematik uygulamasından biridir. Temel olarak kağıdınızdaki sorunun fotoğrafını çekiyorsunuz. Sorunu çözmek için adım adım talimatlar, sorunu çözmek için gereken çeşitli matematik ve ihtiyacınız olabilecek her şeyi sağlar. Uygulama grafikleri destekler. Özellikle problemlerin nasıl çözüleceğine dair açıklamalarıyla orta ve lise öğrencileri için mükemmel bir çalışma yardımcısıdır. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
Photomath

Socratic

Socratic yeni matematik uygulamalarından biridir. Teknik olarak, çeşitli konuları kapsar. Photomath gibi çok çalışır. probleminin fotoğrafını çekiyorsun. Uygulama, sonuçları, açıklamaları, sorunu çözmek için adım adım süreci ve daha fazlasını sana söylüyor. Hatta bazı durumlarda video örnekleri de içerir. Uygulama içi satın alma olmadan tamamen ücretsizdir. Google, uygulamayı 2020’de satın aldı ve yeniden yayınladı.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi matematik uygulaması Socratic  2020
Socratic

WolframAlpha

Wolfram iyi bir ileri düzey matematik uygulamasıdır. Matematik sonuçları, yardım, açıklamalar ve diğer bilgileri içeren bir veritabanı içerir. WolframAlpha, sayı teorisi, ayrık matematik, istatistik, fizik, kimya ve daha fazlası gibi daha karmaşık şeyler de dahil olmak üzere aklınıza gelebilecek her şeyi kapsar. Ayrıca, cebir, lineer cebir, ayrık matematik ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok matematik türü için ders tarzı uygulamalar içerir. Bu uygulamalardan bazıları oldukça eski. Google Play geri ödeme süresi dolmadan bunları hızlı bir şekilde denemenizi öneririz.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi ileri düzey matematik uygulaması WolframAlpha 2020
WolframAlpha

En Beğendiğiniz Matematik Uygulaması

Bu makalemizde sizlere matematik ve diğer derslerinize yardımcı olabilecek en iyi matematik uygulamalarını listeledik. Siz bu uygulamalardan hangisini kullandınız ve tavsiye ediyorsunuz. Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın