En İyi Şarkı Bulma Uygulamalari – 2021 Ücretsiz

Radyoda veya herhangi bir yerde adını bilmediğiniz bir şarkıyı dinlediğinizde o şarkıya tekrardan ulaşmak ve dinlemek istediğiniz oluyordur. Neyse ki, sadece akıllı telefonunuzun dahili mikrofonuna kullanarak Android cihazlar için şarkı bulma uygulamaları var. Şarkı tanıma uygulamaları diğer adıyla müzik bulma uygulamaları esas olarak dinlenen müziğin örneklerini toplar ve ses parmak izini büyük bir çevrimiçi şarkı veritabanıyla karşılaştırır.

Özetle, şarkı bulma uygulamaları bazı yeni çalma listelerini dinlerken sorduğumuz en yaygın sorulardan birini yanıtlıyor: “Bu hangi şarkı?” Veya “Arka planda ne çalıyor?”

Android’de mevcut olan en iyi şarkı bulma uygulamalarının bir listesini derledim, böylece bir daha asla bir şarkıyı kaybetmezsiniz. Şimdi başlayalım:


Android için En İyi Şarkı Bulma Uygulamaları:

Shazam

Şüphesiz, Shazam uygulaması şarkı bulma uygulamaları arasında en popüler olanıdır. Ücretsiz sürümdeki reklamlar biraz can sıkıcı olsa da  şarkıları tanımada gülünç derecede hızlı.

Şarkıyı tanımladıktan sonra, Android uygulaması farklı seçenekler sunar. Örneğin, şarkının bir parçasını çalabilir, YouTube videosunu izleyebilir, şarkı sözleriyle birlikte şarkı söyleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Uygulamayı çevrimdışı olarak da kullanıp çevrimiçi olduğunuzda şarkıyı otomatik olarak tanımlayan bir sisteme de sahiptir.

Shazam uygulaması, yerleşik QR kod okuyucusundan kamerayı kullanarak posterleri, dergileri ve filmleri de kimliklendirebilir. Bölgenizde hangi parçaların popüler olduğunu görmek için şarkı listelerini keşfedebilir ve tüm şarkıları dinlemek için Spotify ve Google Play Müzik gibi müzik uygulamaları simgelerine dokunabilirsiniz.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi şarkı bulma uygulaması Shazam 2020
Shazam

SoundHound

Müziği tanımlamanın yanı sıra, seçim yapabileceğiniz farklı müzik kategorileri sunarShazam’ın aksine, sadece müzikten ziyade müzik videoları oynatır.

Sound Hound uygulaması ayrıca kendi şarkı asistanına sahiptir. “Ok Hound” demek, bir sanatçı aramanıza ve şarkı çalmanıza izin verir. Şaşırtıcı bir şekilde, bir şarkının uğultusunu tanımlayabilen en iyi şarkı bulma uygulaması diyebiliriz.

Bunun dışında şarkı sözlerini görebilir, Spotify’a bağlanabilir ve Google Play’de şarkı satın alabilirsiniz. Soundhound’u diğer müzik tanımlayıcılarından ayıran bir diğer özellik de şarkıları tanımak için PC mikrofonunuzu kullanan web tabanlı sürümdür.

Şarkı tanımlayıcıyı kullanırken, kullanıcı arayüzünü biraz düşmanca ve kısıtlayıcı buldum. Özellikle, kayan video penceresiyle hiç gitmeyecek gibi görünüyor ve Youtube videolarında gördüğümüze benzer; ekranı kapatmak müziği hemen durdurur.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
SoundHound

MusixMatch

Diğer şarkı bulma uygulamalarının aksine, Musixmatch tamamen şarkı sözleri sağlamaya ve şarkıları tanımaya odaklanmıştır. Yine de, bu konuda olağanüstü bir iş çıkarıyor.

Musixmatch şarkı sözleri özelliği neredeyse dünyadaki herhangi bir şarkının sözlerini gösterebilir ve hatta şarkı parçası arka planda çalarken gerçek zamanlı olarak kelimeleri cesurca gösterebilir. Bu müzik bulma uygulaması aynı zamanda şarkı sözlerinin çevrilmiş bir sürümünü sunuyor. Fakat ne yazık ki, her şarkı farklı dillere çevrilmedi.

Şarkıdan bir alıntı alıntılamak ve sosyal medyada paylaşmak gibi özellikler de bulunmaktadır.

MusicXmatch premium sürümü, şarkı söylerken karaoke müzik uygulamalarına benzer şekilde kelime kelime senkronizasyonuna izin verir. Ayrıca, çevrimdışı şarkı sözleri seçeneği var.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi müzik tanıma uygulaması MusixMatch 2020
MusixMatch

Google Assistant

Google’ın keşfetmenizi bekleyen birçok heyecan verici arama hilesi var. Bunlardan biri, Now Playing adlı Google şirket içi müzik tanıma özelliğidir. Google’daki şarkıları tanımlamak için Google Asistan’ı açın veya “Ok Google” deyin.

Aceleniz varsa, sağ alt köşedeki müzik simgesine dokunun, bu da müzik tanıma hızını artıracaktır.

Google müzik tanıma herhangi bir şarkı çizelgesine veya buna benzer bir şeye sahip değildir. Sadece sade ve basit bir şarkı tanımlayıcısı. Google parçayı tanıdığında, şarkı sözlerini arayabileceğiniz, Spotify ve YouTube‘da oynatabileceğiniz arama sonuçlarını girmeniz istenir.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi müzik tanıma uygulaması Google Assistant 2020
Google Assistant

BeatFind

Beatfind, tüm dinleme deneyimini yükselten bir şarkı tanıma uygulamasıdır. Sadece müzik aramaktan ziyade, müzikle senkronize olan akıllı telefon fenerini kullanarak yanıp sönen bir flaş ışığı efekti getiriyor.

Büyüleyici animasyonların şarkıların ritimleriyle karışmaya çalıştığını göreceksiniz. Ancak Beatfind müzik bulucu uygulamasıyla ilgili önemli bir sorun var o da reklamlar.

Bir şarkıyı tanımlamak için ekranın altındaki arama simgesini tıklamanız gerekir. Ancak, çoğu zaman reklam pop-up’larının arkasına gizlenir.

Bunun dışında tanınmış şarkıların geçmişini tutma, Spotify, Youtube, vb. şarkıları dinleme gibi bilinen tüm unsurları kapsar.

Google Play’den İndir APK Olarak İndir
en iyi şarkı bulma uygulaması BeatFind 2020
BeatFind

Şarkıları Tanımlamak İçin İpuçları

Şimdi, bahsettiğimiz müzik tanıma uygulamaları oldukça yeteneklidir, ancak bir şarkıyı tanımlarken hatırlamanız gereken birkaç şey vardır. Örneğin, ortam çok gürültülü ise veya diğer şarkılar aynı anda çalınıyorsa uygulama sorun yaşayabilir.

Bu durumda, telefonunuzu ses kaynağına yaklaştırmanız yardımcı olabilir. Ayrıca, uygulamanın belirli bir şarkıyı analiz edemediği zamanlarda, şarkının bir şarkı kapağı veya şarkı tanıma uygulamasının veri tabanında bulunmayan kişisel bir kompozisyon olması mümkündür.


En Çok Hangi Şarkı Bulma Uygulamasını Sevdiniz?

Görünüşe göre Shazam ve MusiXmatch en iyi şarkı bulma uygulamaları. Ancak, her uygulama müzik tanıma aracına eşlik eden benzersiz bir özellik kümesi sunar. Örneğin, SoundHound şarkıları sadece uğultu ile tanımlamanızı sağlar. Bu nedenle, son kararınızı vermeden önce farklı uygulamaları deneyin.

Müzik tanıma verimliliğiyle ilgili olarak, Shazam her zaman şarkı bulma uygulamaları listesinin en üstünde yer alacaktır. Yine de, MusiXmatch eşit derecede hızlı müzik tanıma aracı ile oldukça popüler hale geldi.

Aşağıdaki yorumlarda hangi şarkı bulucu uygulamasının size en uygun olduğunu bize bildirin. Android uygulamalarıyla ilgili daha yararlı yayınlar için bizi takip etmeye devam edin.

En İyiler Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın