WhatsApp Engelleme ve Engellemeyi Kaldırma

WhatsApp , dünya çapında iki milyardan fazla kullanıcısıyla dünyanın en popüler sohbet uygulamasıdır . Ne yazık ki, bu popülerlik ayrıca uygulamayı spam gönderenler ve dolandırıcılar için birincil hedef haline getirdi. WhatsApp engelleme ve engellemeyi kaldırma yöntemini bilmiyorsanız, istenmeyen mesajlardan oluşan bir sel, uygulamadan aldığınız tüm keyfi öldürebilir.

İyi haber şu ki, bu mesajları telefonunuza gelmeden önce durdurmak kolaydır. İster spam gönderen, ister yabancı, isterse aşırı hevesli bir talip olsun, WhatsApp’ta birisini nasıl engelleyeceğinizi ve bir daha onlardan nasıl haber alamayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz!


WhatsApp’ta Birini Engelleme

whatsapp engelleme nasıl yapılır
WhatsApp’ta Birini Engelleme

Birisi kişi listenizde olmasa bile, size WhatsApp aracılığıyla mesaj gönderebilir. İnsanların genellikle mesajlarını görmezden gelirseniz bunu fark ederler, bundan kurtulmak için bazen numaralarını tamamen engellemek gerekir. Bu onların gelecekteki mesajları göndermelerini önleyecektir ve bir hata yaparsanız kolayca geri alınabilir.

Bilinmeyen bir numaradan ilk kez bir mesaj aldığınızda, WhatsApp mesajı otomatik olarak algılar ve sizden engellemenizi veya kişi olarak eklemenizi ister. Bu istem artık görünmüyorsa, İşte Whatsapp’ta birini engellemenin başka bir yolu:

WhatsApp’ta Birini Engelleme

  1. WhatsApp’ı açın ve engellemek istediğiniz kişiyle sohbeti açın.
  2. Sağ üstteki üç noktaya, ardından Diğer’e ve ardından Engelle’ye dokunun.
  3. Şikayet Et ve Engelle veya Engelle’ye dokunun.

Kişinin spam gönderen olduğundan şüpheleniliyorsa, Raporla ve Engelle’yi seçtiğinizde WhatsApp’a platformda olmaması gerektiğini bildirir. Spam göndermiyor, sahte haber yaymıyorsa veya WhatsApp hizmet şartlarını ihlal etmiyorsa birisini bildirmeyin.

Engellendiğinde, o kişiden gelen tüm iletiler gönderilmiş (bir tik) olarak görünür ancak sonunda teslim edilmez (iki tik). Ayrıca sizi arayamaz, en son giriş zamanınızı veya profil resmi güncellemelerini göremezler.


WhatsApp’ta Birinin Engelini Kaldırma

whatsapp engellemeyi kaldırma nasıl yapılır
WhatsApp’ta Birinin Engelini Kaldırma

Birini yanlışlıkla engellediyseniz veya onlarla iletişim kurma isteğinizi değiştirdiyseniz, engelini kaldırmak kolaydır. Engellenmiş kişileri nasıl bulacağınız ve engellemelerini nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

WhatsApp’ta birinin engelini nasıl kaldırabilirim?

  1. WhatsApp ana ekranından sağ üstteki üç noktaya, ardından Ayarlar’a dokunun.
  2. Hesap’a, ardından Gizlilik’e ve ardından alttaki Engellenmiş kişiler’e dokunun.
  3. Engelini kaldırmak istediğiniz kişinin üzerine dokunun ve Engeli Kaldır:(Ad) dokunun

Hepsi bu kadar! Bu yöntemi, sağ üst taraftaki artı simgesine dokunarak aynı anda birçok kişiyi engellemek için de kullanabilirsiniz.

Birinin engellemesini kaldırsanız bile, engellenirken gönderdikleri iletileri kurtaramayacağınızı unutmayın.


WhatsApp Kişi Engelleme ve Engeli Kaldırma

WhatsApp engelleme ve engellemeyi kaldırmaya dair kılavuzumuz bu kadar! Artık sizi rahatsız eden WhatsApp kullanıcılarından kurtulmanın yolunu biliyorsunuz. Ayrıca engellediğiniz kişinin engelini kaldırmayı da öğrenmiş oldunuz. Eğer söylemek istediğiniz bir şey varsa yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler.

Nasıl Yapılır? Kategorisindeki Diğer Yazılar İçin Tıklayın

Yorum yapın